نماد سایت مبلمان اداری طراحان چیدمان آرک

میز تحریر پایه فلزی یا میز تحریر پایه چوبی؟

پیدا کردن میز کامپیوتر مناسب برای خانه، محل کار یا مدرسه ممکن است امری دشوار به نظر برسد. میز باید کاربردی و متناسب با محیط و سبک دکوراسیون باشد، همچنین باید به شما در کار و مطالعه، طراحی یا هر امور دیگری که می‌خواهید انجام دهید روحیه، الهام و انگیزه کافی بدهد.

نحوه انتخاب یا ساخت بهترین میز تحریر پایه فلزی

میزهای چوبی، میزهای شیشه‌ای، میزهای تردمیل و موارد دیگر در انواع مختلف، اشکال، اندازه‌ها و سبک‌ها موجود هستند. اما چگونه می‌توانیم از بین آن‌ها بهترین گزینه را بخریم؟  در این مقاله به برخی از موارد اصلی که باید در هنگام خرید میز تحریر در نظر بگیرید پرداخته‌ایم.

 

خرید میز کامپیوتر

 

راحتی میز و پایه‌های آن

حتی اگر فکر می‌کنید تنها چیزی که نیاز دارید این است که میزی بزرگ بخرید تا بتوانید رایانه و لوازم جانبی آن را بر رویش قرار دهید، هنگام ساخت یا انتخاب میز تحریر پایه فلزی راحت بودن آن را هم در نظر بگیرید. به هر حال، ممکن است چندین ساعت‌ در روز از آن استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که میز تحریر پایه فلزی فضای کافی برای جای پا شما دارد و از ارتفاع مناسبی برخوردار است. دستان خود را به زاویه ۹۰ درجه خم کنید و ببینید آیا به راحتی روی میز قرار می‌گیرند؟

همچنین باید مطمئن شوید که صندلی شما به راحتی در زیر میز قرار گرفته است و مجبور نیستید چند فوت از کیبوردتان فاصله بگیرید. پس حتما ارتفاع و عرض صندلی خود را اندازه بگیرید.

در آخر، جای مانیتور را در نظر بگیرید. مانیتور باید به اندازه طول یک دست فاصله داشته باشد، بنابراین نباید خیلی دور یا خیلی نزدیک قرار گرفته یا فضای پشت آن هدر رفته باشد.

شکل میز و نوع پایه

مزایا و معایبی در چیدمان هر نوع میز وجود دارد. چه میز تحریر کورنری (کنجی یا زاویه‌ای)، L شکل، U شکل یا مستطیلی باشد، فرقی نمی‌کند در هر صورت برای چینش آن چالش خواهید داشت. در هنگام خرید یا ساخت میز تحریر پایه فلزی اطمینان حاصل کنید که نه تنها متناسب با سبک کار و فضای شما بلکه در زمان انتقال به فضایی دیگر برای آنجا نیز مناسب و منطبق باشد.

نکاتی که باید در هنگام چیدمان در نظر بگیرید

هر شکلی را که ترجیح می‌دهید، ابتدا اتاق و میز را اندازه‌گیری کنید تا اندازه مناسب را بخرید یا بسازید و مانعی برای عبور و مرورتان نباشد.

علاوه بر توجه به پایه‌ها به فضای ذخیره‌سازی توجه کنید

 صادقانه بگوییم برخی از میزها عملکرد چندانی ندارند. شاید از سبک (مینیمالیستی) بالایی برخوردار باشند، اما فضای ذخیره‌سازی آن‌ها کم است یا بالعکس. تمایل دارید میز تحریر پایه فلزی شما چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آیا می‌خواهید کشوهای زیادی داشته باشد؟ یا از فضای بیشتری برای قرار دادن چندین مانیتور برخوردار باشد؟ به این فکر کنید که چه چیزهایی را می‌خواهید روی میز قرار دهید و چقدر منظم بودن میز برایتان اهمیت دارد.

کیفیت و مواد را در نظر بگیرید

 در خصوص مواد اولیه میز باید بگوییم که لمینت یک انتخاب محبوب خواهد بود. زیرا مقرون به صرفه و با دوام است، اما باید به دنبال لمینتی ضخیم با فشار بالا باشید. (میزهای لمینت بسیار ارزان قیمت هستند و کیفیت چندانی ندارند). میزهای فلزی یا استیل دوام بیشتری دارند. چوب یا روکش چوبی یک انتخاب کلاسیک‌تر است اما سطح آن به آسانی خراشیده خواهد شد.

برای سنجش کیفیت میز، به کشوها و پایه‌های آن نگاه کنید. کشو‌ها باید به راحتی باز و بسته شوند و غلتک‌ها و پایه‌های میز باید محکم باشند.

بهترین نوع چوب برای میز تحریر خانگی

چوب گیلاس، نارون، افرا، سرو و چوب درخت گل رز بهترین نوع چوب برای میز تحریر پایه فلزی یا پایه چوبی خانگی است. می‌توانید از گزینه‌های ارزان‌تری مانند تخته سه لا (چند لا) ۱۸ میلی‌متر، MDF، MDO یا تخته خرده چوب (نئوپان) استفاده کنید.

اگر می‌خواهید میز تحریر پایه فلزی یا پایه چوبی یا هر نوع میز دیگری بسازید، باید مواد مناسب برای این کار را پیدا کنید. چوب سخت و محکم ارزان نیست اما ارزش پرداخت هزینه بیشتر را دارد به خصوص اگر قصد دارید بلند مدت از میز خود استفاده کنید.

چه نوع چوبی برای ساخت میز تحریر مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

آیا تا به حال به موادی که در میز تحریر پایه فلزی یا پایه چوبی به کار می‌برند فکر کرده‌اید؟ به عنوان مثال، در گذشته میزهای تحریر از چوب‌های محکم ساخته می‌شدند در حالی که امروزه با ترکیبی از مواد اولیه مثل چوب، فلز و پلاستیک ساخته خواهند شد. صرف‌نظر از نوع میز، صندلی و قفسه‌ها نیز باید محکم، کاربردی و با دوام باشند.

چوب کاج و بلوط

 هنگامی که صحبت از دوام و کیفیت پایه‌های میز به میان می‌آید، چوب‌های کاج و بلوط به عنوان بهترین انتخاب‌ها خودنمایی می‌کنند.

مزایا و معایب چوب کاج و بلوط

برای جمع‌بندی جوانب مثبت و منفی این دو نوع چوب محبوب و کاربردی در ساخت میز تحریر و پایه‌های آن، ما لیست زیر را برای شما ایجاد کرده‌ایم:

مزایا استفاده از چوب بلوط برای پایه‌های میز

معایب استفاده از چوب بلوط برای پایه‌های میز

مزایا استفاده از چوب کاج برای پایه‌های میز

معایب استفاده از چوب کاج برای پایه‌های میز

نحوه انتخاب میز تحریر اداری پایه فلزی یا چوبی

داشتن میز کامپیوتر مناسب کار کردن را برای شما لذت‌بخش خواهد کرد. وقتی زمان تعویض میز اداری شما فرا رسید، این نکات مهم را در انتخاب بهترین میز تحریر پایه فلزی یا پایه چوبی در نظر بگیرید و به پاسخ این سوالات فکر کنید

سخن پایانی

میز تحریر پایه فلزی یا چوبی باید کاربردی و متناسب با محیط و سبک دکوراسیون شما باشد. همچنین باید به شما در کار و مطالعه و طراحی یا هر امور دیگری که می‌خواهید انجام دهید انگیزه بدهد.

سنجد، سدر و چوب درخت گل سرخ نیز برای ساخت میز تحریر مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. بعضی از آن‌ها ممکن است راحت‌تر از سایر چوب‌ها در دسترس باشند اما هریک از آن‌ها مزایا و معایبی دارند.

امروزه میزهای تحریر پایه فلزی یا پایه چوبی با قیمت‌های نسبتا مناسب در فروشگاه‌های بزرگ موجود هستند. هنگام انتخاب میز تحریر خود، به نکات ذکر شده در این مطلب توجه کنید تا انتخاب شایسته‌تری داشته باشید.

خروج از نسخه موبایل