نماد سایت مبلمان اداری طراحان چیدمان آرک

میز جلو مبلی شیشه ای بهتر است یا چوبی؟

میزهای جلو مبلی یکی از انواع میز هستند که به‌طور متوسط در بیشتر منازل از آن‌ها استفاده می‌شود. این نوع مبلمان به دلیل تاثیر  در چیدمان و دکوراسیون محیط، اهمیت قابل‌توجهی دارد. در این رابطه خوب است بدانید که عسلی‌ها از جنس‌های مختلفی همچون فلز، چوب، ام دی اف و شیشه تولید می‌شوند.

از جمله رایج‌ترین مدل‌ها می‌توان به میز جلو مبلی شیشه ای و چوبی اشاره کرد. به همین دلیل در این مطلب سعی داریم که ضمن اشاره به تفاوت‌ها و شباهت‌های این دو نوع، به شما کمک کنیم که بهترین را جهت رفع نیاز خود تهیه کنید. بنابراین در ادامه با ما همراه باشید.

شباهت میز جلو مبلی شیشه ای و چوبی چیست؟

پیش از هر چیز باید بدانید که دو مدل میز عسلی شیشه‌ای و چوبی شباهت‌های زیادی دارند. از جمله شباهت‌های این دو مدل می‌توان گفت که عسلی‌های شیشه‌ای یا چوبی، در سبک‌ها و طرح‌های متنوعی ساخته می‌شوند. اما برخی از سبک‌های بین مدل‌های شیشه‌ای و چوبی مشابه است.

از جمله این سبک‌های مشابه می‌توان به مدل‌های کلاسیک، کشودار، گرد و غیره اشاره کرد. از دیگر شباهت‌های این دو نوع عسلی، ابعاد آن‌ها است که در شرکت‌های مختلف بر اساس استانداردهای رایج ساخته‌می‌شوند. در ادامه به بیان تفاوت‌های این دو مدل عسلی می‌پردازیم که در زمان خرید با در نظر گرفتن آن‌ها، بهترین را بخرید.

تفاوت میز جلو مبلی شیشه ای و چوبی در چیست؟

آگاهی نسب به تفاوت‌های این دو مدل به شما کمک می‌کند که در خرید خود انتخاب بهتری داشته باشید. بنابراین باید بدانید که این دو نوع عسلی از نظر جنس، قابلیت‌ها، مقاومت، کیفیت وغیره بسیار متفاوت هستند.

انواع چوبی در برابر هرگونه ضربه و خط وخش مقاومت بالایی دارند. اما میز جلو مبلی شیشه ای علاوه‌بر مقاومت در برابر ضربه، خاصیت ضدآب نیز دارد. همچنین انواع شیشه‌ای نسبت به انواع چوبی راحت‌تر تمیز می‌شوند. همچنین در مجاورت با هرگونه حرارت و رطوبت در آن‌ها هیچ‌گونه تغییر کیفیت را مشاهده نمی‌کنید.

از دیگر تفاوت‌های این دو نوع تنوع رنگ است. در میزهای عسلی شیشه‌ای تنوع رنگ در شیشه و پایه مشاهده می‌شود اما در انواع چوبی تنوع رنگ به صورت کلی با توجه به نوع چوب به‌کاررفته مشخص می‌شود. به صورت کلی تنوع رنگ در انواع چوبی به مراتب بیشتر از انواع شیشه‌ای است. همچنین اکثر مواقع مدل‌های شیشه‌ای از ترکیب شیشه با چوب یا فلز ساخته می‌شوند اما مدل­های چوبی بیشتر از یک جنس هستند.

این دو نوع میز در چگونگی قیمت نیز متفاوت هستند که در ادامه بیشتر در این رابطه برای شما توضیح خواهیم داد. اما پیش از آن بهتر است سبک‌های متفاوت میزهای عسلی شیشه‌ای و چوبی را معرفی کنیم.

سبک‌های خاص میز جلو مبلی شیشه ای

میزهای عسلی شیشه‌ای برخلاف انواع چوبی یا فلزی، تنوع به‌خصوصی دارند که سبب شده‌است امروزه طرفداران زیادی داشته باشند. از جمله خاص‌ترین مدل‌های عسلی شیشه‌ای می‌توان مدل‌های تمام­شیشه­خم، شیشه بر پایه فلزی یا چوبی و غیره را نام برد. در اینجا چگونگی و ویژگی‌های هر یک از این مدل‌های شیشه‌ای را شرح می‌دهیم.

میز جلو مبلی تمام شیشه خم

امروزه مدل‌های جدید و مدرنی از عسلی‌های شیشه‌ای در بازار وجود دارند که تمام شیشه هستند. متریال به کار رفته در این مدل‌ها نسبت به بروز خط‌وخش و ضربه‌های ناگهانی مقاوم است؛ درنتیجه، نیاز به نگرانی در رابطه با این موارد نیست. میزهای عسلی تمام­شیشه­خم به شکلی هستند که تصور می‌کنید دو طرف یک شیشه مستطیلی خم شده است.

در واقع سطح و پایه‌های این مدل از عسلی، کاملا از شیشه است. در رابطه با کاربرد عسلی‌های تمام شیشه خم باید بدانید که بیشتر در دکوراسیون‌ها و محیط‌های مدرن و ساده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

میز جلو مبلی شیشه ای بر پایه فلز یا چوب

یکی دیگر از مدل‌های عسلی شیشه‌ای که با عسلی‌های چوبی و فلزی متفاوت است؛ میزهایی هستند که تنها سطح شیشه‌ای دارند. به طوری که یک قطعه شیشه به شکل مستطیل، مربع، دایره وغیره بر پایه‌ای از فلز یا چوب قرار دارد.

خوب است بدانید که زیبایی این میزها در گرو چگونگی طرح و مدل پایه آن‌ها است. در بسیاری از موارد پایه میزهای عسلی شیشه‌ای، بسیار ساده است. اما امروزه از طرح‌های مختلف فلزی و چوبی همچون طرح حیوانات، اشکال هندسی و غیره به عنوان پایه این مدل عسلی‌ها استفاده می‌کنند.

انواع سبک میز جلو مبلی چوبی

جهت آشنایی بیشتر با تفاوت‌های عسلی چوبی و شیشه‌ای و اینکه در خرید عسلی برای منزل یا محل کار خود دچار سردرگمی نشوید؛ برخی از سبک‌ها و طرح‌های خاص عسلی‌های چوبی را به شما معرفی می‌کنیم. از جمله این سبک‌ها می‌توان به مدل‌های کلاسیک و سلطنتی، مدل‌های تاشو، مدل‌های کشودار و غیره اشاره کرد.

میز جلو مبلی Icon-s

میز عسلی کلاسیک چوبی

میزهای عسلی چوبی از جمله ابتدایی‌ترین مدل‌های جلو مبلی هستند. انواع کلاسیک این عسلی‌ها به شکل‌های مستطیلی و تمام چوب است که بر مدل‌های سلطنتی آن‌ها  ممکن است طرح گل یا حیوانات کنده‌کاری شده باشد. از مدل‌های چوبی کلاسیک در انواع دکوراسیون‌ها می‌توان استفاده کرد.

تنها مسئله مهم این است که رنگ و طرح چوب آن با چیدمان و مبلمان شما هارمونی داشته‌باشد. زیرا سبک‌های مختلف عسلی‌های چوبی با استفاده از چوب‌های مختلف همچون چوب صنوبر، چوب گردو و غیره تولید می‌شود.

میز عسلی چوبی تاشو

میزهای عسلی تاشو از جمله پرطرفدارترین‌ها در بین افراد آپارتمان‌نشین است. این مدل از میز که بیشتر جنس چوب دارد؛ به دلیل اشغال فضای کم‌تر جهت استفاده در هر محیط و دکوراسیونی مناسب است. زیرا به صورتی طراحی شده‌اند که پایه‌ها و سط آن‌ها جمع می‌شود و می‌توان آن‌ها را در گوشه‌ای گذاشت که مزاحمت ایجاد نکنند.

میز جلو مبلی کشودار

یکی از مدل‌های جدید و پرکاربرد عسلی، انواع کشودار هستند. در رابطه با این مدل باید بگوییم که برخی میز جلو مبلی شیشه ای را نیز جز میزهای کشودار حساب می‌کنند. اما در اینجا باید بدانید که به طور کلی میزهای کشودار از جنس چوب هستند اما ممکن است سطح آن‌ها شیشه‌ای باشد.

طرح این عسلی‌ها به گونه‌ای است که کشو و جایگاه‌های به‌خصوصی جهت قرارگیری کتاب، روزنامه، گل وغیره دارد. به طوری که دیگر نگران مزاحمت وسایل خود نخواهید بود.

تفاوت قیمت میز جلو مبلی شیشه ای و چوبی

چگونگی قیمت و هزینه‌ها امروزه یکی از مسائل مهم در خرید است. به همین جهت باید بدانید که میزهای جلو مبلی شیشه‌ای و چوبی از نظر قیمت نیز بسیار متفاوت هستند. به طور کلی می‌توان گفت از آنجایی که عسلی‌های شیشه‌ای نسبت به مدل‌های چوبی، مدرن‌تر هستند و عملیات تولید آن‌ها پیچیده‌تر است؛ قیمت بیشتری نیز دارند.

اما اگر بخواهیم در رابطه با قیمت میز جلو مبلی شیشه ای یا چوبی دقیق‌تر صحبت کنیم؛ باید به عوامل موثر در آن اشاره شود. از جمله عوامل موثر در قیمت می‌توان به مدل عسلی، ابعاد، جنس، ظرافت و غیره اشاره کرد. اما جهت اطلاع بیشتر از انواع و قیمت‌های آن‌ها به سایت طراحان چیدمان ارک مراجعه کنید.

میز جلو مبلی TQ331

سخن آخر

در طول این مقاله جهت بیان اینکه میز جلو مبلی شیشه ای بهتر است یا چوبی، ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلف آن‌ها را برای شما شرح دادیم. به طوری که دانستید هر یک از این دو مدل عسلی در انواع و طرح‌های مختلفی تولید می‌شود و هر فرد متناسب با سلیقه و دکوراسیون محیط مورد نظر می‌تواند یکی از این دو نوع را بخرد.

ضمن اینکه در پایان به چگونگی قیمت عسلی‌های شیشه‌ای و چوبی اشاره کردیم و گفته شد که میزهای عسلی شیشه‌ای گران‌تر هستند. البته عوامل دیگری نیز همچون خرید آنلاین در قیمت آن‌ها تاثیرگذار است.

منبع:   طراحان آرک

خروج از نسخه موبایل