نماد سایت مبلمان اداری طراحان چیدمان آرک

راهکارهای استفاده از میز کامپیوتر در اتاق‌های کوچک

با در نظر گرفتن افزایش جمعیت و همچنین زندگی جداگانه ی افراد از خانواده ها، شاهد آپارتمان های کوچک برای زندگی افراد خواهیم بود. در این آپارتمان ها فضا برای استفاده از برخی محصولات و وسایل کم و محدود می باشد. از این جهت افراد برای اینکه بتوانند از یک محیط مناسب و ایده آل بهره مند شوند، باید از خلاقیت‌ها و محصولات مناسب استفاده کنند. یکی از وسایلی که بسیار مورد استفاده ی افراد قرار می گیرد، کامپیوتر می باشد. با در نظر گرفتن سلامت جسمانی افراد، استفاده از میز کامپیوتر در هر فضایی بسیار مهم و ضروری می باشد.

برای اینکه بتوانید از یک دکور جذاب و کاربردی بهره مند گردید، باید انتخاب های هوشمندانه ای داشته باشید. یکی از این انتخاب های هوشمندانه و مناسب، وابسته به میز کامپیوتر کوچک است. این میزها با توجه به شرایط خاص و منحصر بفرد زندگی افراد تهیه و تولید شده اند. از این رو همواره در بازارهای رقابتی شاهد تنوع بسیار بالایی از آنها خواهید بود. در ادامه به بررسی راهکارهای مفید استفاده از این میزها خواهیم پرداخت :

چگونه از میز کامپیوتر کوچک در اتاق استفاده کنیم:

برای اینکه بتوانید از یک میز کامپیوتر کوچک به صورت کاربردی و ایده آل استفاده نمایید، باید به برخی از عوامل توجه کنید. در نظر گرفتن این عوامل علاوه بر افزایش موارد استفاده، زیبایی خیره کننده ای را برای دکور اتاق و منزل شما به همراه خواهد داشت. از جمله عوامل مهم در خرید و استفاده از این محصولات، می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  1. توجه به طراحی :

یکی از مهمترین عوامل در خرید این محصولات توجه به طراحی و تولید آنها می باشد. برخی از این میزها با ایده های خلاقانه طراحی و تولید شده اند. طراحی آنها به نحوی می باشد که با اشغال کمترین فضا بیشترین موارد استفاده را در بر داشته باشند. اغلب تولید این محصولات برای مصارف خانگی می باشد. البته در برخی از موارد نیز به دلیل کمبود جا در مراکز اداری، شاهد استفاده از این میزها نیز خواهیم بود. برخی از آنها به صورت دیواری، برخی به صورت پایه دار و ایستاده، برخی به صورت L ،برخی به صورت U یا کنجی و …. طراحی و به بازار عرضه شده اند.

گروهی از این میزها با استقبال بسیار بالایی مواجه هستند. از این جهت تولید و فروش آنها رونق بالاتری را در بر خواهد داشت. برای اینکه بتوانید یک فضای کاربردی و جذاب را در محل کار و یا محیط اتاق خواب خود رقم بزنید، استفاده از میزهای مناسب و کم جا بسیار قابل توجه می باشد.

  1. توجه به رنگ:

از موارد پر اهمیت دیگر در انتخاب یک میز کامپیوتر ایده آل و مناسب، توجه به رنگ جذاب در آنها می باشد. اغلب افراد با در نظر گرفتن دکوراسیون محل کار و یا اتاق خواب خود اقدام به انتخاب رنگ های جذاب و ایده آل خواهند نمود. تولید کنندگان نیز با استفاده از تنوع رنگی بسیار بالا، خریداران را برای یک خرید منحصر بفرد و هوشمندانه ترغیب می کنند. اغلب در انتخاب رنگ باید به عواملی مانند ترکیب رنگ در دیوارهای محیط، ترکیب رنگ در وسایل موجود در محیط و همخوانی بین آنها توجه نمود.

برای نمونه استفاده از رنگ های روشن مانند آبی در کنار رنگ های تیره مانند قهوه‌ای سوخته، چهره ای نامتوازن و نامناسب را در بر خواهد داشت. از این جهت برای انتخاب رنگ باید به برخی از المان ها توجه نمود. همچنین رنگ سیستم مورد استفاده نیز تاثیرات چشمگیری بر روی این انتخاب خواهد داشت.

  1. ابعاد مناسب :

از دیگر عوامل قابل توجه در چیدمان اتاق خواب با وسیله هایی از جمله میز کامپیوتر کوچک، می توان به ابعاد مناسب آن اشاره نمود. انتخاب ابعاد مناسب وابسته به محیط استفاده خواهد بود. در تولید برخی از میزها برای عدم اشغال فضا، به صورت دیواری می توان از آنها استفاده نمود. این میزها به نحوی طراحی و تولید شده اند که بر روی دیوار نصب شده و فضای بسیار کمی را اشغال می کنند.

برخی از میزها نیز به نحوی طراحی می شوند که فضای پرت و غیر قابل استفاده در یک اتاق را پر کرده و هرگز سبب اشغال فضای مناسب در اتاق نخواهند شد. اما ابعاد این میزها نباید به نحوی باشد که استفاده از موس، کیبورد، کیس و … را دچار اختلال نماید. با بررسی های لازم می توان از کمترین فضا بهترین بهره برداری را نمود. استفاده ی بهینه از یک فضا ،وابسته به ابعاد مناسب در وسیله می باشد.

  1. کاربرد مناسب:

در هنگام تولید این محصولات باید توجه نمود که ابعاد کوچک از کاربردی بودن و موارد استفاده ی گوناگون از آنها را نکاهد. این محصولات در کنار سایز کوچک و مناسب برای آپارتمان ها و فضاهای کوچک، بسیار کاربردی و ایده آل طراحی شده اند. از کاربرد آنها می توان به محفظه‌های نگهدارنده، کشوها، کتابخانه و … اشاره نمود. همچنین استفاده از لپ تاپ بر روی آنها امکان پذیر می باشد. در برخی از موارد نیز استفاده از این میزها به عنوان میز تحریر بسیار قابل قبول خواهد بود.

موارد استفاده ی گسترده در این محصولات اغلب افراد را استفاده از آنها تشویق و ترغیب خواهد نمود. این محصولات در کنار ابعاد مناسب و سایز کوچک، کتابخانه ،میز تحریر، میز لپ تاپ و میز کامپیوتری لاکچری و جذاب به شمار خواهند آمد.

  1. وزن ایده آل :

برای اینکه بتوان یک فضای مناسب را به این میزها اختصاص داد، باید اقدام به جابجایی و تعیین مکان مناسب برای آنها نمود. وزن مناسب در این محصولات، از جمله ویژگی های مهم به شمار می روند. همچنین محصولاتی که بر روی دیوار نصب می‌شوند، باید از وزن مناسبی برخوردار باشند. زیرا این محصولات در کنار برخورداری از وزن میز، باید وزن کامپیوتر، کتاب، کیس ،کیبورد، ماوس، وزن دست افراد و … را نیز تحمل نمایند.

وزن مناسب در این میزها سبب سهولت جابجایی در آنها توسط افراد مختلف نیز می گردد. از این رو افراد برای جابجایی این محصولات نیازمند افراد توانمند و قدرتمند نخواهند بود.

 

در چه مکان هایی می توان از میز کامپیوتر کوچک استفاده نمود:

با توجه به اهمیت استفاده از میز کامپیوتر، باید مکان مناسبی را نیز برای قرار دادن آن در نظر گرفت. برخی از مکان ها اصولا بهترین مکان برای قرارگیری این میزها به شمار می روند. افراد می‌توانند با توجه به این مکان ها در منازل و یا اماکن اداری، اقدام به قرار دادن آنها و استفاده ی بهینه از یک فضا نمایند. در ادامه به ذکر برخی از این مکان ها خواهیم پرداخت:

 استفاده از فرو رفتگی‌ها :

یکی از مکانهای فوق العاده برای این نوع از میزها، فرورفتگی های درون یک اتاق می باشد. اغلب بسیاری از مکان ها و خانه ها دارای این فرورفتگی ها خواهند بود. دلیل این فرورفتگی ها استفاده از راه پله، آسانسور، ستون و … خواهد بود. برای یک محیط دنج و جذاب، اندازه گیری و انتخاب دقیق با توجه به ابعاد، مهمترین گزینه خواهد بود.

 استفاده از فضای کنار پنجره :

از دیگر مکان های مناسب برای قرار دادن میز کامپیوتر، استفاده از فضای خالی در کنار برخی از پنجره ها می باشد. دیوارهای کنار پنجره ها غالبا یک فضای خالی و بدون استفاده هستند که استفاده از میز کامپیوتر در آنجا بسیار مناسب خواهد بود.

 استفاده از گوشه‌ها در اتاق:

میز کامپیوتر کوچک که به صورت زاویه دار طراحی و تولید شده اند، نقش بسیار زیادی در آزاد سازی فضا خواهند داشت. گوشه‌ها و دیوارهای کنج اغلب بلا استفاده و خالی هستند. استفاده از یک میز کامپیوتر کاربردی در این فضا بسیار مناسب خواهد بود.

خروج از نسخه موبایل