نماد سایت مبلمان اداری طراحان چیدمان آرک

مشخصات یک صندلی اداری با کیفیت و خوب

انتخاب صندلی اداری با کیفیت

صندلی اداری یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده یک موسسه یا شرکت است که مورد استفاده و کارمندهای یک اداره قرار می‌گیرد در حقیقت مبلمان اداری، بر اساس نیاز فضای کسب و کار و همچنین نوع کسب و کار در قسمتهای مختلف یک ارگان مورد استفاده قرار می‌گیرد و در خط می‌توان گفت که در هر قسمت با هم متفاوت است.بنابراین در هنگام خرید باید بتوانیم یک صندلی اداری با کیفیت انتخاب کنیم.

همان‌طور که می‌دانید کارمندان یک ارگان یا اداره، معمولاً  ساعت های زیادی را مشغول بکار هستند و بخش قابل توجهی از زمان خود را پشت میز و بر روی صندلی نشسته اند؛ به همین خاطر باید صندلی اداری که برای خرید انتخاب می‌کنند باید استاندارد مشخصی داشته باشد که بتواند یک مکان مناسبی برای یک کارمند باشد که بعد از مدت زمانی مدیدی که از صندلی استفاده شد فرد دچار مشکلات ستون فقرات و کمر درد و پا درد نشود. بنابراین بهتر است برای اینکه بتوانیم صندلی مناسبی انتخاب کنیم با مشخصات صندلی اداری مناسب و با کیفیت، آشنا شویم.

مشخصات و خصوصیات صندلی اداری با کیفیت

یک صندلی اداری با کیفیت و مناسب، باید مکان مناسبی باشد که از هر لحاظ سلامت و آرامش را برای کارمند فراهم سازد. این صندلی‌ها باید طوری طراحی شده باشند که کارمند و کسی که باید ساعت‌ها از این صندلی استفاده کند و روی آن بنشیند،دچار مشکلات ستون فقرات نشود.

یکی از قسمت های مهم صندلی اداری با کیفیت، تکیه گاه آن است تکیه گاه صندلی اداری مستقیم با مهره‌های پشت کمر در ارتباط است باید طوری باشد که بتوان آن را متناسب با وضعیت افراد تنظیم کرد تا از این ناحیه دچار آسیب نشوند. این تکیه گاه با وجود اینکه باید راحت باشد نباید خیلی نرم باشد. به طوری که فرد وقتی که به آن تکیه بدهد کاملا در آن فرو رود و نتواند جابجا شود.چرا که در این صورت  وضعیت صحیح قرار گرفتن بدن دچار اختلال می‌شود و خون رسانی به قسمت‌هایی از بدن با مشکل مواجه می‌شود. بنابراین، پشتی و تکیه‌گاه صندلی اداری با کیفیت، دارای یک انحنا در قسمت گودی کمر است که مطابق با آناتومی طبیعی بدن یک انسان، طراحی شده است و در هنگامی که از صندلی استفاده شود، حالت طبیعی خود را حفظ می‌کند.

از ویژگی دیگری که صندلی اداری با کیفیت باید داشته باشد، این است که قابلیت تنظیم نشیمن گاه داشته باشد که با تنظیم آن بتوان مدل نشستن و قرار گرفتن پاها را تنظیم کرد تا در عمل گردش خون در پاها اختلال به وجود نیاورد.

در بعضی مواقع با افرادی مواجه می‌شویم که بعد از سال‌ها زندگی کارمندی، دچار مشکلات پادرد، زانو درد و وجود بیماری و مشکلاتی در قسمت میانی زانو می‌شوند؛ مشکل این افراد به این دلیل است که صندلی مورد استفاده آنها در اداره و ارگانی که در آنجا مشغول به کار هستند، استاندارد نمی‌باشد. بنابراین یک صندلی اداری با کیفیت و مناسب، دارای قابلیت تنظیم در قسمت نشیمن‌گاه است  تا پایین و بالا بودن آن بر اساس قد کاربر تنظیم شود چرا که اگر ارتفاع صندلی  نباید به حدی باشد که یا پای فردی که از آن استفاده می‌کند به زمین نرسد و یا اینقدر کوتاه باشد که پاها در شکم جمع شود.

سطح یک صندلی اداری با کیفیت دارای اصطکاک لازم برای جلوگیری از لغزش صندلی زیر پای افراد است و همچنین به اندازه لازم، رطوبت پذیر است که از عرق کردن بدن بر روی آن جلوگیری شود

صندلی‌های که در اطراف خود، دسته ندارند، در حقیقت امنیت لازم را برای کارمند و کسی که از آن استفاده می‌کند، ندارد. یک صندلی اداری استاندارد و مناسب، در اطرافش دارای دو دسته می‌باشد که در هنگام بلند شدن، به عنوان تکیه‌گاه از آنها استفاده شود.

ارتفاع دسته‌های صندلی اداری باید قابل تنظیم باشد، چرا که در زمانی که فرد درگیر کار کردن است، نیاز دارد که آرنج دست او در حالت ایمن و با آرامشی قرار بگیرد و بتواند آن را در حالت صحیح قرار بدهد که اذیت نشود و دچار ضعف عضلات، یا گرفتگی و کشیدگی نشود.

چرخ روان از الزامات صندلی اداری می‌باشد.چرا که لازم است صندلی  امکان حرکت بر روی سطوحی مثل سرامیک و موکت را داشته باشد. چرخش پایه صندلی و روان بودن آن اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که چرخ زیر صندلی کمک می‌کند برای دسترسی به وسایلی که دور از دسترس افراد باشد، نیازی به بلند شدن مدام افراد نیست و همچنین اینکه در هنگام نیاز به چیزی،لازم نیست که کشیدگی برای عضلات رخ دهد.

روکش صندلی اداری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است به این دلیل که کاربری که از آن استفاده می‌کند، مکن است که زمان زیادی را بر روی این صندلی بنشیند و تحرکی نداشته باشد، بنابراین بایدروکش این صندلی ها، طوری طراحی شود که از عرق کردن زیاد بدن جلوگیری کند. یک صندلی اداری مناسب و با کیفیت بهتر است روکشی داشته باشد که قابل شستشو باشد و بتوان در مواقع لزومآ آن را از صندلی جدا کرد.

صندلی های اداری که روکش آنها از چرم و پارچه‌های مقاوم تولید می‌شوند، معمولا گزینه های مناسب و رایجی هستند که در اداره‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و از نظر ظاهر نیز زیبا هستند.

تاثیر صندلی های اداری استاندارد بر سلامتی افراد

یک صندلی اداری مناسب، تاثیر بسیار زیادی بر سلامتی انسان دارد. از مهم ترین تاثیرات  مخرب و منفی صندلی های اداری غیر استاندارد بر بدن افراد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

روش های تشخیص صندلی اداری استاندارد از غیراستاندارد

برای اینکه بتوانید یک صندلی اداری استاندارد، مناسب و با کیفیت تهیه کنید بهتر است مواردی را در نظر بگیرید از جمله این موارد عبارتند از:

از کجا صندلی اداری با کیفیت خریداری کنیم؟

«ارک» به آدرس « moblemanarc.com » یکی از بهترین و قابل اعتمادترین فروشگاه های میز و صندلی‌ اداری با کیفیت می‌باشد که محصولات خود را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد. این فروشگاه دارای تنوع زیادی در محصولات خود می‌باشد که بهترین محصولات را با توجه به استانداردهای مورد نظر و مورد نیاز افراد تولید می‌کند و یکی از راه های خرید و دیدن از محصولات این مجموعه اقدام از طریق وب سایت این مجموعه می‌باشد.

خروج از نسخه موبایل