نماد سایت مبلمان اداری طراحان چیدمان آرک

معروف ترین طراح های صندلی اداری دنیا

طراحی مبلمان اداری

امروز طراحی مبلمان اداری یکی از مهمترین مباحث و دغدغه هایی است که در دنیا مطرح است و معماران و طراحان زیادی را به فکر می اندازد که در این زمینه کارهای جدیدی را آزمایش کنند و طرح‌های جدید را به بازار عرضه کنند.اما چیزی که در نظر همه ما کاملاً جذاب و ماندگار است این است که طراحان صندلی اداری در قرن بیستم واقعا بی‌نظیر بودند و تاکنون هیچ کس نتوانسته است که مانند افرادی که در قرن بیستم، از خود اثرات زیبا، جذاب و خارق العاده ای به جا گذاشته اند، حرکتی زیبا و کاری جدید انجام دهد.

هنرمندانی مثل فیلیپ استارک که طراحی‌های زیبا، مدرن و خارق العاده‌ای را به بازار عرضه کردند تا بتوانند دنیای صنعت و هنر را وارد عرصه جدید کنند. در این مبحث می خواهیم به معرفی برترین ها و بزرگترین طراحان صندلی اداری در دنیا بپردازیم که از جمله آنها می‌توان به فیلیپ استارک، لوئیجی کولانی، کریم رشید و  بقیه افراد مشهور در زمینه  تولید مبلمان اداری اشاره کرد.

یک اثر زیبا و خوش نام چه ویژگی‌هایی دارد

قبل از اینکه به معرفی پیشروهای صنعت و هنر و کارهای جالب و جذاب آنها بپردازیم، بهتر است بدانیم که یک اثر زیبا، با کیفیت و خوشنام، چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. هر فرد برای اینکه بتواند یک کار جالب و یا یک اثر زیبا خلق کند قبل از هر چیز باید به این فکر کند که برای اجناس قدیمی و اشیائی که کهنه و فرسوده شده اند و به نوعی فقط محیط اطراف را شلوغ کرده اند، بتوانند یک جایگزین مناسب پیدا کنند.

با طراحی جدید و خلق آثار زیبا، می‌توان  محیط اطراف را به یک محیط زیبا و سرشار از آرامش تبدیل کنند بنابراین طراحان صندلی اداری  در سراسر دنیا برای اینکه بتوانند محصولی با کیفیت و مناسب برای استفاده های زیاد و مکرر، تولید کنند که هم ظاهر زیبایی داشته باشند و هم  برای استفاده در محیط کار مناسب باشند و با رعایت اصول ارگونومی در صندلی اداری به جسم و ستون فقرات کاربر آسیبی وارد نکند، باید نهایت تلاش خود را به کار گیرند و دست به خلاقیت‌های و ابتکارات مناسب بزنند.

معرفی بعضی از طراحان صندلی اداری که به شهرت جهانی رسیده اند

در اینجا به معرفی طراحان برتر و بهترین طراحان صندلی اداری که در دنیا آوازه خوبی به دست آورده اند می‌پردازیم:

فیلیپ استارک یکی از چهره‌های برتر جهانی در بین طراحان صندلی اداری است که در سال ۱۹۴۹ در پاریس به دنیا آمد و تمام عمر خود را در بین کارهای تخته و  طراحی هایی که پدرش انجام می‌داد گذراند و  شاید یکی از دلایل اینکه توانست دست به کارهای خلاقانه بزرگ بزند و یکی از چهره‌های سرشناس در صنعت شود، همین بوده است که از بچگی با کار بریدن ،سنباده زدن و یا چسباندن تکه های تخته به یکدیگر وارد بوده و توانست از این طریق خود را سرگرم کند و دست خود را به این کارها مهارت ها عادت دهد.

لوئیجی کولانی یکی دیگر از اسطوره‌های طراحی صنعتی می باشد که در زمینه طراحی مبلمان، کارها و طراحی های بسیار زیبایی انجام می‌داد  از جذابیت کارهای او، این بوده که برای خلق یک اثر معمولا سعی می‌کرد از نصب فرمهایی که تحت تاثیر اندام انسان و  ماهیچه‌ها می‌باشد، استفاده کند تا بتواند در آثار خود، یک تفاوت بزرگی نسبت به طراحان دیگر داشته باشد.

لوئیجی کولانی در قرن بیستم زندگی می کرد در سال ۱۹۲۸ در شهر برلین به دنیا آمد و فعالیت های خودش را در زمینه های متعددی مثل آیتم های خانگی و اداری مبلمان و همچنین پیانو های بزرگ و مواردی از این قبیل گسترش می‌داد و فلسفه او هم این بود که بشر باید خودش را با طبیعت وفق بدهد و از طریق طبیعت تکنولوژی را رشد دهد.

چارلز و ری ایمز دو چهره مشهور و خوشنامی هستند که در سال ۱۹۴۰ طراحی مبلمان را شروع کردند این دو چهره خلاق، متولد کالیفرنیا هستند. سبک تولیدات و طراحی مبلمان آنها بر سبک مدرنیسم تاثیر بسیار بزرگی داشته و معروفترین طراحی این دو چهره ، کاناپه های بزرگ و صندلی های راحتی فایبرگلاس می باشد.

یکی دیگر از طراحان صندلی اداری که چهره مشهوری در جهان دارد کریم رشید می باشد که اهل مصر می باشد. علاوه بر طراحی های صنعتی در زمینه طراحی های داخلی، روشنایی، نور پردازی و … نیز فعالیت‌های بسیار زیادی داشته است.

یکی از زیباترین طراحی های کریم رشید، طراحی مبلمان اداری بوده است که به اسم ضربان قلب مشهور می‌باشد. این مبلمان طراحی بسیار جذاب و زیبایی دارند، از اشکال محدب و مستقیم تولید می شوند و شکل آنها شبیه به یک موج یا پالس قلبی است و طراحی آن ها بسیار زیبا و جذاب است و به طوری طراحی شده اند که در قسمت جلویی و عقبی آنها، فضا برای نشستن وجود دارد؛ مدل آنها به گونه ای است که می‌تواند باعث ایجاد تعاملات بیشتری در بین افرادی که از آنها استفاده می‌کنند باشد و همچنین که در فضای مرکزی به صورت دو طرف استفاده می‌شود.

الهامات هنری کریم رشید از هنرمندانی همچون لوکوربوزیه، ویکتور وازارلی  نشات می‌گیرد.

نکات مهمی که در مورد طراحی مبلمان اداری باید بدانیم

نکته مهمی که باید بدانیم این است که طراحی صندلی اداری مقوله‌ای است که کاملا نیاز به  تخصص دارد چرا که این امر، در طول گذر زمان، رشد کرده و همواره از محیط اطراف، طبیعت و هنرهای روز تاثیر گرفته است. بنابراین طراحان صندلی و مبلمان اداری، علاوه بر اینکه باید  در راستای سلامت جسم افراد صورت بگیرد، باید به گونه ای باشد که فرد توانایی اینکه با طراحی آنها، در محیط اطراف، دگرگونی و تغییراتی ایجاد کند را داشته باشد.

امروزه طراحان صندلی اداری با استفاده از تجارب پیشکسوتان این حرفه و همچنین کمک گرفتن از انواع نرم افزارهای پیشرفته  اقدام به تولید محصولاتی می‌کنند که از هر لحاظ بتواند بانی به وجود آمدن آسایش و آرامش در بدن فرد کاربر شوند.

یکی دیگر از نکاتی که طراحان صندلی اداری باید به آن توجه داشته باشند این است که در زمان طراحی بایستی تمامی نکات ریز و درشت صندلی را در نظر بگیرند و با حوصله تمام کار کنند تا بتوانند یک صندلی زیبا، راحت، بادوام و شیک تولید کنند. و اینکه همواره در نظر داشته باشند که در طول دوره تولید و طراحی آن  اگر ایراد و اشکال جزئی در محصول تولید شده دیدند، با صبوری آن را حل کنند که  بعد از آماده شدن آن، خیال از بابت مناسب  بودن و کیفیت کار راحت باشد.

جهت خرید و یا آگاهی و استعلام قیمت انواع صندلی اداری و صندلی کارمندی و  همچنین دیدن نمونه محصولات از برند های برتر مبلمان اداری می‌توانید از طریق آدرس سایت این مجموعه به نشانی moblemanarc.com اقدام کنید.

خروج از نسخه موبایل