تاثیر کیفیت بر قیمت میز تحریر

امروزه با شیوع بیماری کرونا و شرایطی که ایجاد شده افراد مجبور به کار در منزل و یا شرکت در کلاس‌های آنلاین هستند و انتخاب میز مناسب برایشان ضروری است.  اما حالا بعد از گذشت یک سال و با در نظر گرفتن شرایط که حاکی از این است که کار در منزل برای مدت طولانی‌تری ادامه دارد و با توجه به نقش بسیار مهمی که میز تحریر در سلامت افراد دارد تقاضا برای میز تحریر ساده و ارزان بیشتر شده است و اکثر افراد به دلیل شرایط اقتصادی ایجاد شده به دنبال میز تحریر ساده و ارزان و در عین حال با کیفیت قابل قبول هستند.

چند ماه قبل افراد بسیار زیادی کار در منزل را شروع کردند و محصلان و دانشجویان در کلاس‌های آموزشی و تحصیلی خود به صورت غیر حضوری حاضر شدند. در ابتدا به دلیل موقتی بودن شرایط این افراد فقط به دنبال تهیه مایحتاج ضروری برای کار بودند و به خرید میز کار یا میز تحریر مناسب توجهی نداشتند.

میز تحریر ساده و ارزان

 

میزهای با کیفیت در سبک‌های متفاوت و در بازه قیمتی گسترده‌ای در بازار وجود دارند که می‌توان با توجه به متریال به کار رفته و ابعاد و سبک مورد نظر انتخاب کرد. با این حال میز مناسب از نظر افراد، متفاوت است زیرا هر فرد بودجه و نیاز‌های متفاوتی دارند.

برای خرید یک میز تحریر ساده و ارزان و در عین حال با کیفیت باید به مواردی که در ادامه بیان می‌کنیم توجه کنید.

متریال میز تحریر ساده و ارزان

معمول‌ترین موادی که در تولید میز تحریر ساده و ارزان به کار می‌رود شامل چوب و فلز و مواد پلاستیکی است. کیفیت متریال استفاده شده بسیار مهم است و در تعیین کیفیت میز تحریر ساده و ارزان نقش موثری دارد.

متریال موجود در بازار با توجه به قیمتشان کیفیت متفاوتی دارند و در هنگام خرید باید به کیفیت متریال و دوام آن توجه کرد. برای مثال برخی از میزهای ارزان قیمت به قدری از کیفیت پایینی برخوردار هستند که در هنگام جابه‌جایی یا مونتاژ دچار آسیب می‌شوند. علاوه بر این موضوع باید توجه داشته باشیم متریال میزی که انتخاب می‌کنیم با کاربردی که از آن انتظار داریم مطابقت داشته باشد.

برای مثال اگر نیاز به یک میز مستحکم داریم نباید میزهایی با متریال ضعیف انتخاب کنیم. از جمله ویژگی‌هایی که مواد اولیه باکیفیت دارند می‌توان به مقاومت رنگ و میزان تثبیت شدن رنگ بر روی میز و سبک و قابل حمل بودن آن و ضخامت لبه‌های میز اشاره کرد.

ابعاد میز تحریر ساده و ارزان

میزهای تحریر ساده و ارزان با توجه به ویژگی‌هایی که دارند دارای ابعاد و اندازه‌های متفاوتی هستند و باید توجه داشت که بر اساس فضای مورد نظر باید انتخاب شوند. اگر فضای کوچکی دارید باید از خرید میزهای حجیم خودداری کنید. ضمنا توجه داشته باشید میز تحریر‌های ساده و ظریف نمای زیباتری به فضا می‌دهند. بهترین گزینه برای  فضاهای بسیار کوچک میز تحریرهای تاشو یا دیواری هستند.

مطلب مرتبط  ویژگی یک صندلی اداری خوب

میز تحریر ساده و ارزان

میز تحریرهای دیواری نیز ایده مناسبی برای صرفه‌جویی در فضا هستند و بعد از استفاده از آن می‌توانید میز را جمع کنید. اما اگر از فضای کافی در اتاق خود بهره‌مند هستید یا در محیط‌هایی کاری شما فضا به اندازه کافی وجود دارد می‌توانید از میزهایی با اندازه دلخواه استفاده کنید.

طراحی ساخت میز تحریر ساده و ارزان

یکی از مواردی که در هنگام خرید یک میز تحریر ساده و ارزان باید به آن توجه کرد طراحی ساخت میز است. امروزه طیف گسترده‌ای از سبک‌های متفاوت میز تحریر ساده و ارزان در بازار قابل مشاهده است که هر کدام ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند.

میز‌های تاشو، میز‌های ال شکل، میز‌های مخصوص کودکان و غیره از انواع طراحی‌های میز تحریر محسوب می‌شوند. برخی از میزها دارای طراحی خاصی هستند که در صورت ناهموار بودن کف نیز قابلیت تنظیم دارند.

معمولا میز‌های تحریر ساده و ارزان دارای کتابخانه کوچک و کشو و قفسه نیز هستند. نشستن در پشت میز به مدت طولاتی سلامت افراد را به خطر می‌اندازد پس در هنگام خرید میز تحریر باید به این نکته توجه شود که ارتفاع میزتان بین حالت نشسته و ایستاده به راحتی قابل تنظیم باشد.

به این ترتیب در صورت نیاز از حالت نشسته به حالت ایستاده و یا بالعکس بتوانید ارتفاع میزتان را تغییر دهید. علاوه بر این برخی از میزهای تحریر قابلیت تغییر زاویه سطح میز را نیز دارند که در صورت نیاز می‌توان شیب سطح میز را متناسب با شرایط فرد تغییر داد.

کاربرد

اگر درصدد خرید میز ارزان و ساده هستید باید به کاربرد میز نیز دقت کنید. اگر قرار است میز را به عنوان میز کامپیوتر مورد استفاده قرار دهید باید به تعداد کشوها و همچنین پوشش محافظتی برای پوشاندن سیم‌ها دقت کنید.

ولی اگر قرار است به عنوان میز تحریر استفاده شود باید زیر آن خالی باشد تا فضایی برای قرارگیری پاها داشته باشید. اگر قصد دارید میز اداری بخرید باید علاوه‌بر فضایی برای قرارگیری پاها به محفظه‌ها و کشوها برای قرارگیری وسایل نیز توجه کنید. در صورتی که قرار باشد از میز تحریر برای کودکان استفاده شود باید ابعاد میز و طراحی آن مناسب سن کودکان باشد.

مطلب مرتبط  عوامل تاثیرگذار بر قیمت میز جلومبلی

میز تحریر ساده و ارزان

 از دیگر انواع کاربرد میز می‌توان به میز رییس و کارمند و منشی در ادارات اشاره کرد که در انتخاب هر یک باید ویژگی‌های خاصی را در نظر بگیریم. برای مثال میز رییس باید میز بزرگی باشد در حالی که میز کارمندان باید نسبتا کوچک و در عین حال دارای کشو کمد باشد و میز منشی نیز باید حالتی شبیه به پیشخوان داشته باشد. اگر به این نکات توجه داشته باشید خرید میز ارزان و ساده برایتان به امری آسان تبدیل می‌شود.

حمل و نقل آسان

از دیگر مواردی که در هنگام خرید میز تحریر ساده و ارزان باید به آن توجه کنیم حمل و نقل آسان است. برای مثال اگر مرتبا نیاز به جابه‌جایی دارید بهتر است میز چرخدار بخرید. همچنین باید میز شما وزن نسبتا کمی داشته باشد و در آن از فلز کمتری استفاده شده باشد. تعداد کشو و کمدها نیز باید محدود باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبتی که یک میز تحریر ساده و ارزان می‌تواند داشته باشد این است که به راحتی قابل مونتاژ کردن باشد و نیاز به ابزار خاص و یا کمک افراد کاردان نداشته باشد و فرد بتواند به تنهایی و بدون ابزار خاصی آن را  در خانه مونتاژ کند. ویژگی قابل مونتاژ بودن میز تحریر نیز خود باعث حمل و نقل آسان می‌شود و نیاز به ماشین‌های سنگین را برای جا‌به‌جایی به حداقل می‌رساند.

قیمت میز تحریر ساده و ارزان

قیمت اصلی‌ترین عامل تاثیرگذار است که به آن می‌پردازیم. وقتی به دنبال بهترین میز تحریر هستید باید به بودجه خود توجه کنید. زیرا میزهای تحریر ساده و ارزان بسیار متنوع هستند و با طیف وسیعی از قیمت در بازار موجود هستند.

بنابراین مشخص کردن میزان بودجه‌تان باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما می‌شود. در بحث قیمت باید در نظر داشته باشید که قیمت نهایی میز با توجه به کیفیت متریال و المان‌هایی که در ساخت یک میز به کار برده می‌شود محاسبه می‌شود. بهترین میز تحریر میزی است که متناسب با بودجه، فضا و سبک دکوراسیون و سایر انتظارات شما باشد.

میز تحریر ساده و ارزان

سخن پایانی

با توجه به مطالب فوق در هنگام خرید یک میز تحریر ساده و ارزان باید تمامی موارد را در نظر داشته باشید. در این مقاله سعی شده است اطلاعات و نکات مورد نیاز جهت خرید یک میز تحریر یا میز کار مناسب ذکر شود. از اینکه همراه ما هستید ممنونیم.

منابع:

tomsguide

usatoday

4 دیدگاه برای “تاثیر کیفیت بر قیمت میز تحریر

 1. حامد گفته:

  چه مقاله جالبی بود به نظرم با وجود ویروس کرونا عملا همه ما نیاز به راه اندازی یه دفتر کار جدید و جمع و جور در منزل داریم‌ و میز کار مهمترینش هست.

 2. حسن گفته:

  سلام
  مطالب کاملی و خوبی بود ،فقط ممنون میشم در باره استاندارد های میزها تحریر هم مطلب در این زمینه بزارید . باتشکر

 3. شمسایی گفته:

  سلام در ارتباط با همین موضوع باید به این نکته اشاره کنم که تجهیز کردن اتاقی در منزل بعنوان دفتر کار، یک ایده جالب هستش که در گذشته هم اتفاق میوفتاده ولی کاربران به واسطه ویروس کرونا و مشکلاتی که برای مشاغل بوجود آورد خیلی جدی تر این مسئله رو پیگیری کردند که خب از این تیپ میزها که فضای کمتری رو میگیره استقبال بیشتری میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button

 7% تخفیف اولین خرید!

کد تخفیف رو برام ایمیل کن!
قبل از رفتن کد تخفیفت رو بگیر! فقط همین یه بار فرصت دریافت رو داری. میتونی کد تخفیفت رو بگیری بعدا استفاده کنی!
close-link