چند نکته برای انتخاب میز جلو مبلی مناسب!

میز جلو مبلی به نوعی میز کشیده و کم ارتفاع گفته می‌شود که روبروی مبلمان قرار می‌گیرد. این میز عضو جدایی ناپذیر از مبلمان منزل محسوب می‌شود. علاوه بر تأثیر میز جلو مبلی بر دکوراسیون منزل، عملکرد و کاربرد آن را نباید نادیده گرفت.

میز جلو مبلی، جز آن دسته از وسایلی است که در زیبایی دکوراسیون به شدت تأثیرگذار است. بنابراین وجود مبلمان بدون میز جلو مبلی را نمی‌توان تصور کرد. در این مطلب قصد بررسی نکاتی جهت انتخاب میز جلو مبلی مناسب را داریم. با ما همراه باشید.

کاربرد میز جلو مبلی

این میز تنها برای زیبایی دکوراسیون استفاده نمی‌شود؛ بلکه کاربردهایی دارد که مشتری را وادار به خرید آن می‌کند. میز جلو مبلی برای قراردادن ظروف دکوری، لوازم پذیرایی، کتاب، روزنامه و غیره مناسب‌ترین گزینه است. پس باید هنگام انتخاب آن حساسیت زیادی به خرج داده شود.

میز جلو مبلی مناسب

از دیگر موارد استفاده این میز می‌توان به کاربرد آن هنگام مطالعه و نوشیدن چای اشاره کرد. هنگامی‌که روی مبل نشسته و مشغول انجام چنین اموری هستید، وجود میز جلو مبلی به شدت احساس می‌شود. به واسطه این میز بدون جابه‌جایی و بلند‌شدن، می‌توان از سطح آن استفاده کرد.

فاکتورهای مهم هنگام انتخاب میز جلو مبلی

در هنگام خرید میز مخصوص جلوی مبل باید مواردی را مدنظر داشت. توجه به این فاکتور‌ها به کمک شما در انتخاب میز جلو مبلی مناسب خواهد‌آمد. نخستین فاکتور مهم هنگام انتخاب میز جلو مبلی، توجه به فرم منزل است.

فرم منزل تأثیر بسزایی در انتخاب مناسب‌ترین میز جلو مبلی دارد. اگر فضای منزل، کوچک و باریک یا بزرگ و پهن باشد؛ باید در خرید میز مناسب با آن فضا دقت کنید. پس از بررسی فضا باید به ابعاد میز توجه داشته‌باشید. اگر میزی ابعاد کوچک‌تر یا بزرگ‌تری نسبت به فرم منزل داشته باشد؛ جلوه خوبی نخواهد داشت.

مطلب مرتبط  جا کفشی دیواری گزینه مناسب برای آپارتمان‌های کوچک

گام بعدی هنگام انتخاب میز جلو مبلی مناسب، در نظرگرفتن بودجه است. انتخاب شما تا حدود زیادی به بودجه در نظر گرفته‌شده باز می‌گردد. اگر خواهان سبک مدرن در منزل خود هستید، محدوده وسیعی از انتخاب بر اساس بودجه برای شما وجود خواهد ‌داشت.

انواع سبک میز جلو مبلی

پس از بررسی فاکتورهای مهم، گام بعدی تعیین سبک منزل است. عمده وسایلی که در منزل خود قرار می‌دهید؛ باید با سبک آن همخوانی داشته باشد. به‌طورکلی انواع سبک‌های به‌کار گرفته‌ در میز جلو مبلی، صنعتی، مدرن، سنتی و روستیک است.

سبک صنعتی منزل

سبک صنعتی به سبکی گفته می‌شود که در آن تلفیق چوب و فلز به چشم می‌خورد. با استفاده از چوب و فلز در کنار هم می‌توان سبکی متفاوت در میز جلو مبلی را به‌ وجود آورد. سبک‌های صنعتی اغلب ظاهری خشن داشته و متریال متفاوتی نسبت به سایر سبک‌ها دارد.

میز جلو مبلی به سبک مدرن

این میز در منازلی که سبک آنها مدرن باشد؛ استفاده می‌شود. عمده افرادی که از میز جلو مبلی استفاده می‌کنند، سبک مدرن را بیشتر از سایر سبک‌ها می‌پسندند. میز جلو مبلی مدرن، دارای ظاهری ساده و زیبا است. همچنین این میز با داشتن خطوط منظم درکنارهم بهترین گزینه برای منازل با سبک مدرن به حساب می‌آید.

سبک سنتی میز جلو مبلی

بهترین گزینه برای منازل به سبک سنتی، استفاده از میز جلو مبلی کلاسیک است. این میزها با داشتن نقوش منبت‌کاری طرفداران بسیاری از سبک کلاسیک را دارند. نقوش حکاکی شده بر سطح و اطراف این میز قیمت این میز را در مقایسه با رقیبانش بالا برده است.

سبک روستیک

این گزینه مخصوص افرادی است که علاقه زیادی به سبک روستایی دارند. استفاده از میز جلو مبلی به سبک روستیک، ظاهری قدیمی را در منزل به‌وجود می‌آورد. طراحی این میز در مقایسه با سبک سنتی بسیار ساده‌تر است.

مطلب مرتبط  صندلی کارمندی نیلپر چه ویژگی هایی دارد؟

شناسایی سبک منزل در انتخاب میز جلو مبلی مناسب تأثیر چشمگیری خواهدگذاشت. توصیه می‌شود ابتدا سبکی مشخص برای منزل انتخاب کرده و سپس اقدام به خریداری میز جلو مبلی کنید.

اندازه استاندارد میز جلو مبلی

هر کدام از انواع میز جلو مبلی اندازه مشخص و استانداردی را دارند. میز جلو مبلی از هر سبکی که باشد؛ دارای ارتفاع ۴۰ تا ۴۵ سانتی‌متری است. اگر مبلمان منزل ارتفاع بیشتری دارند؛ بهتر است تفاوت ارتفاع میز با مبل ۵ سانتی‌متر باشد.

با توجه به کوچک‌بودن آپارتمان‌های امروزی بهتر است میزهایی با ابعاد کوچک‌تری برای منزل تهیه کنید. همچنین سطح رویی میز جلو مبلی باید به تناسب تعداد مبلمان باشد. اگر میز بزرگ‌تری نسبت به تعداد مبلمان خریداری کنید؛ جلوه خوبی نخواهدداشت.

میز جلو مبلی از چه جنسی ساخته می‌شود؟

انتخاب جنس میز جلو مبلی تا حدود زیادی به سلیقه مشتری بازمی‌گردد. چوب طبیعی، شیشه و فلز از انواع جنس‌های یک میز جلو مبلی مناسب است. با توجه به بودجه در نظر گرفته‌شده می‌توانید هرکدام از آنها را به دلخواه خریداری کنید.

میز جلو مبلی از جنس چوب

لمینیت و چوب طبیعی انتخاب بسیاری از افراد هنگام خرید میز جلو مبلی است. این میز فضایی گرم و کلاسیک را در منزل ایجاد کرده و با ترکیب شیشه در سطح آن ساخته می‌شود. اگر میز جلو مبلی کاملاً چوبی باشد؛ باید سطح آن کاملاً رنگ‌کاری و پرداخت نهایی شود. این امر مانع از خراشیدگی میز شده و حفاظی در برابر رطوبت محسوب می‌شود.میز جلو مبلی مناسب

میز جلو مبلی شیشه‌ای

میز جلو مبلی مناسب برای فضای اداری، جنس شیشه‌ای آن است. این میز علاوه بر اینکه گزینه‌ای مناسب برای چنین محیطی محسوب می‌شود، سبک مدرن و شیکی را به فضا هدیه می‌دهد. این میز القا‌کننده فضای رسمی به محیط شرکت و محل کار است.

مطلب مرتبط  بهترین طرح‌ جاکفشی های مدرن

تنها عیبی که می‌توان از این میز گرفت؛ نمایان‌شدن جای انگشت، آلودگی و کثیفی روی آن است. البته این مشکل با دستمالی نرم حل‌شده و پس از کثیف ‌شدن به راحتی تمیز می‌شود.

میز جلو مبلی فلزی

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم؛ این میز مخصوص محیط‌هایی با سبک صنعتی است. این میزها به‌طور کامل از فلز ساخته‌شده و در بعضی مواقع دارای سطح شیشه‌ای و پایه‌های فلزی هستند. ترکیب چوب و فلز هم در اکثر این میزها به چشم می‌خورد.

رنگ‌های میز جلو مبلی

انتخاب رنگ میز مناسب با دکوراسیون منزل، محیطی سرشار از آرامش را برای شما ایجاد خواهد کرد. محیط‌هایی که برای ساخت یک میز جلو مبلی مناسب در نظر گرفته ‌می‌شود اعم از قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای روشن و غیره است. در صورت تیره یا روشن ‌بودن فضای منزل باید میزی به تناسب رنگ دکوراسیون خریداری شود.

قیمت میز جلو مبلی مناسب

با توجه به انواع میزهای جلو مبلی گفته‌شده در بالا قیمت آنها در مقایسه با یکدیگر تفاوت دارد. تنوع بالای طرح، جنس و نوع روکش همگی بر قیمت میز تأثیرگذار است. در نهایت این شما هستید که با تنظیم بودجه موردنظر میز را خریداری می‌کنید.

میز جلو مبلی مناسب

جستجو در بازار و سایت‌های اینترنتی تا حدود زیادی شما را از قیمت میز جلو مبلی آگاه خواهد کرد. شما می‌توانید پس از سنجش شرایط و بودجه در نظر گرفته‌ شده به‌صرفه‌ترین خرید را از طراحان چیدمان ارک داشته‌ باشید.

با خواندن این مطلب و رعایت نکات لازم جهت انتخاب میز جلو مبلی مناسب، بهترین انتخاب را خواهید ‌داشت. استانداردهای لازمی که هنگام خرید میز جلو مبلی باید به آن توجه داشت، تا حدود زیادی روند کار شما را این زمینه پیش خواهد برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Button