جاکفشی سه تکه بهتر است یا جا کفشی‌های سنتی؟

جاکفشی‌ها یکی از ابزارهای کارآمدی محسوب می‌شوند که در نظم‌دادن به خانه یا محیط‌های اداری مؤثر هستند. فقط کافی است منظره‌ای را تصور کنید که تعداد بالایی کفش جلوی درب ورودی یا داخل خانه روی هم انباشته شده‌اند تا اهمیت این مبلمان را در فضای خود درک کنید. درواقع جاکفشی‌ ها مخصوصاً مدل‌های جدید جاکفشی سه تکه علاوه بر منظم‌کردن خانه و محیط‌های اداری، ابزار جذابی در دکوراسیون‌های مدرن امروزی به‌حساب می‌آیند.

با توجه به سلیقه‌ها و کاربری‌های متنوع جاکفشی‌ها، در شکل‌ها و ابعاد مختلف تولید و روانه بازار می‌شوند. بدیهی است که خریداران تمایل دارند تفاوت‌های میان انواع مختلف را بدانند و خریدی منحصربه‌فرد را در فروشگاه طراحان چیدمان ارک ثبت کنند. در طول مقاله پیش‌رو قصد داریم که مقایسه مفصل و تخصصی را میان جاکفشی سه تکه و جاکفشی‌های سنتی انجام دهیم.

  • بررسی نکات متفاوت در انواع محصولات
  • تنوع
  • ویژگی‌های مشترک
  • معیارهای انتخاب و خرید

جاکفشی سه تکه

تفاوت‌های جاکفشی سه تکه و جاکفشی سنتی

بدیهی است که مدل‌های مختلف جاکفشی براساس معیارهای مختلف، تفاوت داشته‌باشند. درواقع وجود همین تفاوت‌ها است که علت طراحی و ساخت آن‌ها را توجیه می‌کند. در ادامه برخی معیارهای اصلی در بیان تفاوت‌های این دو مدل از جاکفشی را بررسی می‌کنیم.

سبک جاکفشی

طراحی جاکفشی‌هایی که به سبک سنتی ساخته می‌شوند؛ باید متناسب با نام آن‌ها باشد. بنابراین طراحان تلاش می‌کنند که سبک خاصی را در این نوع از جاکفشی‌ها پیاده‌سازی کنند. همچنین در نمونه‌های سنتی محدودیت رنگ بسیار مشهود است. درواقع تنها افرادی تمایل به خرید جاکفشی‌های سنتی دارند که سبک محصول متناسب با طراحی و دیزاین محیط خانه یا محل کارشان باشد.

این در حالی است که جاکفشی سه تکه یکی از جدیدترین انواع مدل‌های طراحی‌شده محسوب می‌شود و هیچ محدودیتی در طرح و رنگ ندارد. سبک چنین محصولاتی آزاد درنظر گرفته می‌شود و فروش نسبتاً بالایی دارد. همانطور که اشاره شد؛ یکی از مزیت‌های جاکفشی سه تکه، تنوع مناسبی است که در طرح و رنگ دارد. درنتیجه خریداران به‌راحتی طرح‌هایی متناسب با دکوراسیون و چیدمان منازل خود را انتخاب می‌کنند.

مطلب مرتبط  10 برند برتر صندلی اداری در ایران کدامند؟

فضا و ظرفیت

منظور از سه‌تیکه بودن آن است که محصول دارای سه درب است و محیط داخلی آن به سه قسمت مجزا تقسیم‌بندی شده‌اند. درواقع وجود چنین فضایی در سازمان‌دهی مناسب‌تر کفش‌ها تأثیرگذار است. از طرفی امکان جداسازی کفش‌های مختلف نیز در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد. ظرفیت جاکفشی سه تکه تقریباً مناسب خانواده‌های متوسط است و فضای قابل‌قبولی دارد.

جاکفشی‌های سنتی درواقع یک سبک هستند که به‌تنهایی دارای زیرشاخه‌های فراوانی هستند. درواقع جاکفشی سبک سنتی یک شاخه اصلی است که تعداد فراوانی جاکفشی که از نظر ظاهر، اندازه، ابعاد، ظرفیت و بسیاری معیارهای دیگر را در خود جای می‌دهد. بنابراین محصولات مذکور در موضوع ظرفیت بسیار متنوع‌تر از مدل دیگر هستند و محدودیتی ندارند.

نکته قابل‌توجه در این باره، کاربردهای متنوعی است که برخی از مشتریان از محصولات دارند. فضای داخلی آن‌ها به‌اندازه‌ای بدیع و مفید است که حتی گاهی جهت ذخیره‌سازی برخی اقلام دیگر در گوشه و کنار اتاق‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته این موضوع کاملاً به نوع طراحی جاکفشی ارتباط دارد.

جاکفشی سه تکه

جنس مواد اولیه

مواد اولیه‌ای که در ساخت نمونه‌های سنتی به‌کار می‌رود؛ عمدتاً از چوب است. در حقیقت نوع سبک مدل‌های سنتی ایجاب می‌کند که از چوب طبیعی ساخته شوند. اگرچه در برخی نمونه‌ها نیز از ام‌دی‌اف‌های شبیه‌سازی شده به چوب طبیعی استفاده می‌کنند. اما معمولاً افرادی که به چنین سبک‌هایی علاقه دارند؛ تنها برای نمونه‌های ساخته‌شده از چوب طبیعی حاضر هستند؛ پول‌های خوبی بدهند.

به‌طورکلی جاکفشی‌ها از سه ماده اولیه فلز، چوب طبیعی و ام‌دی‌اف طراحی و ساخته می‌شوند که نمونه‌های امروزی بیشتر از ام‌دی‌اف ساخته می‌شوند. در گذشته بیشتر جاکفشی‌های قدیمی از فلز بود و امروزه برخی نمونه‌هایی که به‌صورت آویز طراحی می‌شوند نیز همچنان از فلز ساخته می‌شوند. در غیر این‌صورت عمده محصولات از جمله جاکفشی سه‌تیکه و سایر مدل‌ها بیشتر از ام‌دی‌اف ساخته می‌شوند. البته نمونه‌های ساخته‌شده از چوب طبیعی نیز در میان آن‌ها دیده می‌شود.

مطلب مرتبط  چند نکته برای انتخاب یک صندلی اداری مناسب

چه عاملی جاکفشی سه‌تیکه را تا این اندازه متنوع کرده‌است؟

اگر آشنایی ضمنی با ام‌دی‌اف‌ها داشته باشید؛ می‌دانید که دنیای آن‌ها بسیار گسترده است و روکش‌های مختلف آن‌ها تنوع فوق‌العاده‌ای در طرح و رنگ دارند. بنابراین انواع محصولات ازجمله جاکفشی‌هایی که به‌وسیله ام‌دی‌اف‌ها تولید می‌شوند؛ تنوع بی‌نظیری دارند.

همین مساله سبب شده‌است که چنین محصولاتی نسبت به نمونه‌هایی با رنگ و طرح محدود، فروش و محبوبیت بیشتری داشته باشند. همین موضوع از مهم‌ترین تفاوت‌های دو مدل محسوب می‌شود. ام‌دی‌اف ها دارای مدل‌های هایگلاس براق، ملامینه مات، طرح چوب وغیره هستند که در عین زیبایی و جذابیت، بسیار سبک و مقاوم است.

این مسئله درحالی صادق است که نمونه‌های سنتی به‌علت سبک خاص و منحصر‌به‌فردی که دارند؛ امکان ایجاد تنوع و تغییر مواداولیه یا طرح‌های متفاوت را ندارند. اگرچه، چنین سبک‌هایی با وجود تنوع سایر جاکفشی‌ها، همچنان طرفداران خاص خود را دارند. درواقع موضوع اصلی سلیقه مشتریان است اما از نظر بازارشناسی باید بگوییم که جاکفشی سه تکه با طرح و رنگ‌های متنوع، فروش بالاتری را دارد.

ویژگی‌های مشترک جاکفشی سه‌تیکه و جاکفشی سنتی

اگرچه جاکفشی‌ها دارای تفاوت‌هایی هستند اما همه آن‌ها هرچند که ظواهر و اندازه‌های متفاوتی داشته باشند؛ جهت نظم‌دادن به محیط داخلی ساختمان‌ها طراحی شده‌اند. انتخاب میان انواع جاکفشی‌ها تا حد زیادی به سلیقه مشتریان و نیازهای آن‌ها بستگی دارد. بنابراین به‌طور قطع نخواهیم گفت که کدام مدل بهتر است اما نکاتی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهیم که در انتخاب بهتر آن‌ها کمک می‌کند. در این قسمت برخی از ویژگی‌هایی که میان هر دو مدل تقریباً یکسان است را بررسی می‌کنیم.

فضای داخلی عمده محصولات برای کفش‌هایی با قد و سایزهای متفاوت طراحی می‌شوند. ارتفاع برخی طبقات کوچکتر یا بزرگتر از استاندارد هستند. درنتیجه در جایگذاری کفش‌های پاشنه بلند یا پوتین‌ها مشکلی نخواهید داشت. تقریباً اکثر جاکفشی‌ها دارای سوراخ‌هایی در اطراف هستند که جهت تهویه مناسب فضای داخلی می‌شود. جاکفشی‌ها همچنین دارای قابلیت‌های زیر هستند:

  • ظرفیت بالا مناسب برای خانواده‌ها
  • قابل استفاده در فضاهای متفاوت
  • دارای فضایی جهت قرارگیری تزئیناتی مانند گلدان
  • عمدتاً دارای مونتاژ ساده
  • طراحی زیبا و جذاب
  • قابلیت جابجایی آسان
مطلب مرتبط  پرفروش ترین صندلی کارمندی نیلپر کدام مدل است؟

انتخاب بهترین جاکفشی برای خانه

هنگام خرید جاکفشی از فروشگاه طراحان چیدمان ارک ممکن‌است در مواجهه با تنوع بالایی از محصولات دچار سردرگمی شوید. توجه داشته باشید که همه چیز به نوع خواسته شما بستگی دارد. اگر از آن دست خانواده‌های پرجمعیت هستید یا کفش‌های زیادی می‌خرید؛ بهتر است از نمونه‌های بزرگ‌تر و جادار استفاده کنید که در این‌صورت جاکفشی سه تکه یکی از بهترین پیشنهادات است.

جاکفشی سه تکه

البته توجه داشته باشید که جاکفشی مخصوص کفش‌هایی است که اغلب استفاده می‌کنید. بهتر است از محصولات دیگری جهت ذخیره‌سازی کفش‌های مناسب فصول دیگر و مهمانی‌ها استفاده کنید. بنابراین با حذف کفش‌های کمتر استفاده شده از فضا، شاید نیازی به خرید اندازه‌های بزرگ‌تر و گران‌تر نداشته باشید.

علاوه بر سلیقه شخصی شما، جاکفشی باید متناسب با دکوراسیون فضایی باشد که قصد قراردادن آن را دارید. حتی اگر گران‌ترین و زیباترین مدل جاکفشی سه تکه را انتخاب کنید؛ تا زمانی‌که با دکوراسیون شما تناسبی نداشته باشد؛ کاملاً بی‌فایده است. همچنین به فضای خود توجه کنید و از خرید مدل‌های بزرگ و جاگیر برای خانه‌های نقلی و بالعکس منصرف شوید. درواقع با چنین اقداماتی، هزینه‌ای را که صرف خرید محصول می‌کنید را دور می‌ریزید!

مقایسه جاکفشی سه‌ تکه و جاکفشی سنتی در یک نگاه!

جاکفشی‌ها یکی از محصولاتی هستند که در مدیریت فضای داخلی دکوراسیون‌ها مؤثر به‌حساب می‌آیند. دو نوع جاکفشی سه‌تیکه و جاکفشی‌های سنتی از پرطرفدارترین انواع محصولات هستند. اگرچه محصولات دارای ویژگی‌های مشترک زیادی هستند اما دارای تفاوت‌هایی هستند که باعث می‌شود افراد هنگام خرید تنها نمونه‌ای از آن‌ها را سفارش دهند. جهت مشاهده انواع نمونه‌های محصول و سایر لوازم چوبی خانگی و اداری و خرید اینترنتی محصول به فروشگاه طراحان چیدمان ارک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button