چند نکته برای انتخاب یک صندلی اداری مناسب

نکته ای که کاملا مشهود است این است که  بشر از دیرباز در پی رسیدن به آرامش و حل مشکلات خود بوده است و این موضوع در تمام  قسمت های زندگی، چه در محیط کار و چه در منزل کاملاً خود را نشان داده است. هر زمان که فرد تصمیم به انجام کاری می‌گیرد؛ ابتدا به دنبال تهیه وسایل و تجهیزاتی که به آن کار مرتبط می باشد می‌رود و هر چه این تجهیزات را به صورت اصولی و مناسب تر تهیه کند، راندمان و میزان پیشرفت در آن کار، به مراتب افزایش می یابد.این موضوع در مورد انتخاب صندلی اداری نیز صدق می‌کند در هنگام خرید این محصولات، هرچقدر که موارد با کیفیت‌تری انتخاب کنیم، تاثیرات مثبت آن در زمان استفاده بیشتر می‌شود. یکی از مهم ترین نکاتی که در یک اداره باید رعایت شود انتخاب یک صندلی اداری مناسب جهت کار می‌باشد.

صندلی اداری مناسب

اهمیت انتخاب صندلی اداری مناسب

اگر هر شخصی که در یک اداره و ارگان مشغول کار است، میانگین زمانی را که در طول روز  به اجبار مشغله‌های خود پشت میز و بر روی صندلی می‌نشیند، تخمین بزند، بر خود واجب  می‌داند زمان بیشتری را صرف انتخاب صندلی اداری با کیفیت کند. معمولا کارمندان یک ارگان، چیزی حدود هشت ساعت در روز را بر روی صندلی اداری می نشینند که در طول هفته حداقل هفتاد ساعت را به این صورت می گذراند ، بنابراین با توجه به این موارد ،  صاحبان کسب و کارهای باید سعی کنند که برای تهیه صندلی اداری مناسب، زمان و  هزینه بیشتری صرف کنند و سعی کنند که محیط کار را برای رفاه و آرامش کارمند خود را فراهم کنند.

تحقیقات و نتیجه کار و کسب کارمندان نشان می دهد که انتخاب یک صندلی اداری متناسب با ارگونومی بدن، می‌تواند راندمان کار فرد را بالا ببرد و در مقابل صندلی نامناسب باعث بوجود آمدن بیماری‌هایی از جمله: کمردرد ، پادرد،  گردن درد و مواردی از این قبیل می‌شود. بنابراین صاحبان کسب و کار و مدیران یک ارگان و شرکت باید برای این که بازده کاری شاغلان و کارمندان خود را بالا ببرند و باعث رفاه و آرامش آنها در محیط کار شوند باید در انتخاب صندلی اداری، دقت لازم را به کار بگیرند که در اینجا به معرفی ویژگی های صندلی اداری مناسب می‌پردازیم:

مطلب مرتبط  برای خرید میز تحریر دسته دوم چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

 ویژگی های صندلی اداری مناسب

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم صندلی یکی از بخش های  مهم در دکوراسیون و مبلمان اداری است  که ارگونومی و کیفیت تولید آن، جهت کار، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و دوم اینکه انتخاب شایسته از لحاظ زیبایی ظاهر این محصول، می تواند بر دکوراسیون شرکت‌ها و اداره‌‌ها، تاثیر مثبتی داشته باشد‌. بنابراین برای انتخاب صندلی اداری مناسب، ابتدا باید طراحی و ارگونومی صندلی را مورد اولویت قرار دهیم و در درجه دوم به شکل ظاهر و زیبایی صندلی توجه کنیم.

  • قابلیت تنظیم داشته باشد

تقریباً اکثر صندلی های اداری در قسمت نشیمنگاه و تکیه‌گاه آنها، دارای جک قابلیت تنظیم هستند هرچند که تقریبا می‌توان گفت از  ابتدایی ترین قابلیت ها برای انتخاب صندلی اداری مناسب قابلیت تنظیم آن است که همه صندلی از این قابلیت بهره مند هستند، برای انتخاب یک صندلی اداری باید این موارد را مد نظر قرار دهیم و در نظر داشته باشیم که جک تنظیم ارتفاع در قسمت نشیمنگاه ، باید حداقل  ۵ سانتیمتر قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد و همچنین این مورد در قسمت تکیه گاه نیز رعایت شده باشد.

صندلی اداری مناسب

  • تکیه گاه صندلی

یک صندلی اداری مناسب در قسمت پایین کمر یعنی در قسمت ماهیچه های کمر، تکیه گاه آرام و راحتی برای محسوب می‌شود و از مهمترین مواردی که در انتخاب صندلی اداری باید رعایت شود این است که این صندلی ها در قسمت تکیه گاه حالت S مانند خود را داشته باشند تا قسمت برآمدگی پشت صندلی در گودی کمر و وجود آمدن درد در ناحیه کمر و همچنین ستون فقرات جلوگیری کند. این حالت گودی S مانند که در  پشتی صندلی اداری می‌باشد باید طوری طراحی شده باشد که منحنی کمر و ستون فقرات را به صورت طبیعی حفظ کند و نگه دارد تا کاربر در این ناحیه، احساس خستگی و درد نکند.

مطلب مرتبط  میز تحریر اداری چه ویژگی‌هایی دارد؟

نکته ای که در این میان بسیار مهم است این است که منحنی موجود در پشتی صندلی باید با انحنای کمر، هماهنگی داشته باشد چرا که در بعضی از صندلی‌های اداری که شکل استانداردی ندارند، این منحنی ممکن است مثلا خیلی بزرگ و بلند باشد که در این صورت نه تنها برای کاربر سودی ندارد بلکه ممکن است باعث ایجاد درد و خستگی در ستون فقرات او شود.

  • نشمین متناسب

نشیمن صندلی اداری مناسب، دارای عمق و عرض کافی و متناسب با ارگونومی بدن است   تا کاربر بتواند به راحتی بر روی آن جای بگیرد و به راحتی بدون اذیت شدن بر روی آن بنشیند. افراد باید برای استفاده از صندلی اداری، این مهم را در نظر بگیرند که  در صورتی که بلند قد هستند  از صندلی با عمق بیشتر استفاده کنند و در صورتی که قد کوتاهی دارند صندلی انتخابی آنها عمق کمتری داشته باشد تا در با گذشت زمان و  نشستن بر روی صندلی  دچار مشکل و بیماری نشوند.

برای اینکه بدانید نشیمن صندلی مناسب برای ارگونومی بدن شما است یا خیر باید به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام نشستن بر روی صندلی، به طور ایده‌آل باید بین  زانو و نشیمن صندلی فاصله ای به اندازه ۲ تا ۴ اینچ وجود داشته باشد.

  • جنس پارچه به کار رفته در تولید صندلی

از مهم‌ترین مواردی که در تولید صندلی اداری مناسب باید رعایت شود پارچه به کار رفته در روکش آن است . روکش و پارچه مناسب برای صندلی، از متریالی انتخاب می‌شود که قابلیت تنفس داشته باشد و در هنگام نشستن بر روی صندلی  این قابلیت را داشته باشد که اجازه دهد جریان هوا به راحتی از داخل آن عبور کند تا در نشستن‌های طولانی مدت کاربر، باعث تعریق بدن او نشود.

مطلب مرتبط  میز‌جلو‌مبلی ترک بهتر است یا میز‌جلو‌مبلی ایرانی؟

امروزه در تولید بسیار از صندلی‌های اداری، در قسمت نشیمن آن از فوم استفاده می‌کنند تا در زمان نشستن کاربر بر روی آن احساس راحتی کند.

صندلی اداری مناسب از کجا تهیه کنیم؟

معمولا خریداران برای انتخاب صندلی اداری مناسب، دچار مشکل می‌شوند و گاهی نیز به دلیل تنوع در تولید این محصول و همچنین برندهای زیادی که اقدام به تولید آن می‌کنند، نمی توانند خرید درستی داشته باشند و یا انتخاب برای آنها سخت می‌شود. در اینجا لازم می‌دانم که مطالبی را یادآور شوم تا بتوانید خرید مناسبی داشته باشید.

صندلی اداری مناسب

امروزه به دلیل تنوع در برند تولید مبلمان اداری و همچنین ظاهرهای بسیار شیک و شبیه به همدیگر در بسیاری از اجناس، تفکیک جنس استاندار و مناسب از غیر استاندارد و کپی، کار سخت و دشواری است بنابراین خریداران باید برای اینکه از خرید خود راضی باشند، سعی کنند تمامی محصولات مورد نظر خود را از یک برند سرشناس و معتبر خریداری کنند. یکی از تولیدکنندگان بنام و معتبر در کشور مجموعه طراحان آرک است که توانسته است با تولیدات با کیفیت و مناسب خود در زمینه تولید انواع صندلی اداری ، نام خود را در بین برندهای برتر ثبت کند. بنابراین کسانی که می‌خواهند خرید مناسب و با کیفیتی انجام دهند می‌توانند از طریق وب سایت این مجموعه به نشانی moblemanarc.com اقدام کنند و محصول مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت‌ها، بدون اینکه هزینه اضافی انجام دهند، خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Button