آشنایی با انواع سبک میز جلو مبلی و عسلی

یکی از بخش‌های اصلی پذیرایی منازل، مبلمان‌ها هستند. زمانی که افراد نسبت به خرید مبلمان منزل اقدام می‌کنند؛ در مرحله دوم به میز جلومبلی و عسلی می‌اندیشند. خوب است بدانید که میزهای جلومبلی بر اساس ویژگی‌های خود، انواع مختلفی دارند. میز جلومبلی چوبی یکی از انواع محبوب این نوع میز ها می باشد.

میز جلومبلی چوبی

خرید آنلاین از فروشگاه

به طوری که عسلی‌ها را مطابق با خصوصیات آن­ها می‌توان به شکل زیر دسته­ بندی کرد.

  • جنس میز جلومبلی
  • مدل میز جلومبلی
  • متراژ میز جلومبلی
  • رنگ میز جلومبلی
  • قیمت میز عسلی

بنابراین اگر مبلمان منزل خود را تهیه کرده‌اید اما هنوز به سمت خرید میزهای جلومبلی نرفته‌اید یا نمی‌دانید که چه نوع از عسلی متناسب با مبلمان شما است؛ در ادامه با ما همراه باشید. زیرا در اینجا انواع میزهای عسلی را جهت کمک به شما در خرید بهترین میز جلومبلی، معرفی می‌کنیم.

چند نوع میز جلومبلی از نظر جنس داریم؟

یکی از مهم‌ترین مسائل در رابطه با میزهای جلو مبلی، جنس آن­ها است. همانطور که می‌دانید جهت زیبایی دکوراسیون شما، باید جنس جلو مبلی متناسب با مبلمان باشد. به‌همین‌جهت امروزه میزهای جلومبلی را در جنس‌های مختلفی همچون چوبی، ام دی اف، فلزی، شیشه­ ای وغیره تولید می‌کنند.

میز جلو مبلی Capri-L

اما تفاوت میزهای جلو مبلی فلزی با مدل‌های چوبی و ام دی اف در وزن و جا­به­ جایی این میزها است. زیرا جلومبلی های فلزی و ام دی اف نسبت به نوع چوبی بسیار سبک­تر هستند. اما استفاده از میز جلومبلی چوبی یا ام دی اف بین مردم بیش از انواع دیگر رواج دارد. شاید دلیل استفاده زیاد از میز جلومبلی چوبی، هماهنگی آن­ها با بخش چوبی مبلمان است.

اما در رابطه با جلو مبلی های ام دی اف باید بدانید که میزهایی با این جنس قابلیت‌های مختلفی از جمله مقاومت در برابر هرگونه حرارت، رطوبت، ضربه، خط وخش وغیره را دارند. همچنین تنوع جلو مبلی های ام دی اف در رنگ و مدل نسبت به میز جلومبلی چوبی یا فلزی، بسیار بیشتر است. جهت اطلاع بیشتر از مدل‌های مختلف میز جلو مبلی چوبی، ام دی اف و فلزی با ما همراه باشید.

مطلب مرتبط  برای خرید میز تحریر دسته دوم چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

با سبک‌های مختلف میز جلومبلی آشنا شوید

همانطور که می‌دانید به­ طورکلی میزها در شکل‌ها و مدل‌های مختلفی ساخته می‌شوند. میزهای جلو مبلی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. چرا که می‌توان انواع عسلی را بر اساس شکل یا قابلیت‌های آن­ها تقسیم­ بندی کرد. از جمله رایج‌ترین مدل‌های میز جلو مبلی، مدل‌های مستطیلی، مربعی، دایره، تاشو و کشودار هستند.

در ادامه در رابطه با ویژگی‌ها و کاربرد هر یک از مدل‌های میز جلومبلی بیشتر توضیح می‌دهیم که بتوانید میزهای جلومبلی خود را متناسب با دکوراسیون و مبلمان تهیه کنید.

میزهای جلومبلی مستطیلی و مربعی

رایج‌ترین مدل میزهای عسلی از گذشته تا کنون خصوصا میز جلومبلی چوبی، مدل‌های مستطیلی هستند. این مدل از میزها گاه در طرح‌های ساده و گاهی با طرح‌های کنده‌کاری‌شده و سلطنتی تولید می‌شوند. به همین جهت خوب است بدانید که میزهای جلومبلی مستطیلی مطابق با طرح خود، جهت استفاده در دکوراسیون‌های سلطنتی و ساده و مدرن مناسب هستند.

میزهای جلومبلی مربعی با مدل‌های مستطیلی علاوه بر متراژ در چگونگی کاربرد نیز تفاوت دارند. به طوری که کاربرد میزهای مربعی بیشتر در دکوراسیون‌های سبک فانتزی است. البته انواع میز جلومبلی چوبی، فلزی و ام دی اف قابلیت تولید در مدل‌های مستطیلی و مربعی را دارند.

میزهای عسلی دایره‌ای

نوع دیگری از میزهای عسلی به صورتی هستند که اشکال دایره‌ای دارند. این مدل از میزها قابل تولید در انواع پایه‌بلند و پایه‌کوتاه هستند. اما خوب است بدانید که از میز جلومبلی چوبی دایره‌ای خصوصا مدل‌های پایه بلند بیشتر در کافه‌ها یا مهمانی‌ها استفاده می‌شود.

البته میزهای عسلی دایره‌ای قابلیت استفاده در منازل و محل­ کار را نیز دارند اما باید دقت کنید که در دکوراسیون و چیدمان شما تناقض ایجاد نکند.

میز جلو مبلی CT101-02

میز جلو مبلی کشودار

امروزه سبک جدیدی از میزهای جلو مبلی به بازار عرضه می‌شود که علاوه بر قابلیت‌های یک میز جلومبلی ، دارای کشو و جایگاه‌های مختلف هستند. به طوری که با خرید و استفاده از میزهای جلو مبلی کشودار دیگر نگران وسایل اضافه روی میز نخواهید بود؛ بلکه این میزها جایگاه‌های مختلفی جهت قرارگیری کتاب، گل، دستمال کاغذی و غیره دارند.

مطلب مرتبط  ویژگی‌های میز لپ تاپ دیواری چیست ؟

نکته مهم در رابطه با مدل‌های کشودار این است که این سبک را بیشتر در میز جلومبلی چوبی یا ام دی اف مشاهده می‌کنید. همچنین که طرح‌های مختلف میزهای کشودار تاثیر به‌سزایی در زیبایی دکوراسیون منزل یا محل کار شما دارد.

میز جلومبلی چوبی

میزهای جلو مبلی تاشو

از آنجایی که امروزه متراژ منازل کاهش پیدا کرده است و اکثر افراد در خانه‌های آپارتمانی و کوچک زندگی می‌کنند؛ مدل‌های جدید از میزهای جلو مبلی به صورت تاشو ساخته می‌شوند. این مدل از عسلی‌ها همانطور که از عنوان آن­ها مشخص است؛ دارای سطح و پایه‌هایی تاشو هستند.

استفاده از این نوع میزهای جلومبلی به شما امکان این را می‌دهد که در صورت عدم­ استفاده از عسلی‌ها، آن­ها را جمع­ کرده و در گوشه‌ای از منزل قرار دهید. به‌این‌ترتیب استفاده از عسلی بدون اینکه برای شما مزاحمت ایجاد کنند یا فضایی از منزل اشغال شود؛ امکان‌پذیر خواهدشد. اهمیت قابلیت تاشو این میزها به اندازه‌ای است که امروزه مشتریان زیادی را به خود جلب کرده‌است. ضمن اینکه میز جلومبلی چوبی تاشو از جمله پرکاربردترین میزهای جلومبلی بین مردم به‌شمار‌می‌رود.

دو نکته مهم در رابطه با سبک میزهای جلومبلی

پس از اینکه با انواع مدل‌های میز جلومبلی آشنا شدید خوب است بدانید که ست کامل این میزها خصوصا میز جلومبلی چوبی به صورت یک میز بزرگ و سه میز کوچک است. بنابراین دقت کنید که اگر مبلمان شما دارای صندلی‌های دونفره و سه نفره است؛ باید ست­کامل میزهای عسلی را بخرید.

اما اگر از میزهای عسلی در محل کار خود، نمایشگاه، برنامه‌های تلویزیونی وغیره استفاده می‌کنید؛ ممکن است به یک ست­کامل نیاز نداشته باشید. نکته دوم در رابطه با میزهای جلومبلی مدرن این است که ست کامل آن­ها طراحی به‌خصوصی دارد که میزهای کوچک در زیر میز بزرگ قرار می‌گیرند.

این قابلیت برای زمانی است که شما از میزهای کوچک استفاده نمی‌کنید. به همین جهت درصورتی‌که بخواهید تنها یک یا دو میز عسلی را خارج از ست کامل بخرید؛ این سبک از میزها برای شما مناسب نیست.

مطلب مرتبط  میز تحریر نوجوان را از کجا بخریم و به چه نکاتی توجه کنیم؟

رنگ و متراژ میزهای عسلی چگونه است؟

همانطور که پیش‌تر اشاره‌شد؛ چگونگی سبک میزهای جلومبلی در افزایش یا کاهش زیبایی دکوراسیون شما بسیار تاثیرگذار است. به‌همین‌دلیل رنگ و متراژ میز عسلی نیز اهمیت زیادی دارد. در این رابطه باید به شما بگوییم که به طور کلی میزهای جلومبلی بر اساس استاندارد خاصی تولید می‌شوند. اما اندازه‌های آن­ها تحت تاثیر سبک میز یا سفارش شما قابل تغییر است.

در رابطه با رنگ میزهای عسلی نیز باید بدانید که میز جلومبلی چوبی رنگی بندی محدودی دارد و برای افرادی که علاقه‌مند به چوب هستند یا دکوراسیون چوبی دارند؛ مناسب است. میزهای جلومبلی فلزی نیز ممکن است به رنگ‌هایی همچون نقره‌ای، طلایی، سفید و مشکلی در بازار عرضه شوند.

اما اگر به دنبال میزهای جلومبلی با رنگ‌های مختلف هستید؛ بهتر است نسبت به خرید میزهای ام دی اف اقدام کنید. زیرا مدل‌های ام دی اف در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید می‌شوند و هر کس متناسب با سلیقه و دکوراسیون خود می‌تواند عسلی مناسبی را تهیه کند.

میز جلومبلی چوبی

قیمت انواع سبک‌های میز جلومبلی

یکی از دغدغه‌های اصلی افراد در خرید میزهای عسلی، قیمت آنها است. در این رابطه باید بگوییم که میزهای جلومبلی هیچ قیمت ثابتی ندارند. هزینه قابل پرداخت جهت خرید این میزها بسته به مدل، طرح، رنگ، اندازه و جنس آن­ها بسیار متفاوت است. به عنوان مثال میز جلومبلی چوبی نسبت به دیگر انواع میزها قیمت بیشتری دارد.

اما اگر شما به دنبال میز جلومبلی ارزان‌قیمت هستید؛ بهتر است به صورت آنلاین نسبت به خرید آن اقدام کنید. در خرید آنلاین با سایت‌هایی همچون طراحان چیدمان ارک رو به‌رو می‌شوید که ضمن ارائه جدیدترین و باکیفیت‌ترین میزهای جلو مبلی ، هزینه کم‌تری نسبت به دیگر فروشگاه‌ها دریافت می‌کنند.

سخن آخر

همچنین با خرید میز جلومبلی چوبی، ام دی اف یا انواع دیگر از این سایت، از بهترین طراحی دکوراسیون توسط پرسنل آن نیز بهره‌مند می‌شوید. بنابراین همین حالا بهترین میز عسلی متناسب با دکوراسیون خود را به صورت آنلاین بخرید.

منابع:  طراحان آرک

1 دیدگاه برای “آشنایی با انواع سبک میز جلو مبلی و عسلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Button