میز تحریر کودک خارجی و نکاتی که در تصمیم گیری بهتر شما تاثیرگذار است

یکی از روش‌های علاقه‌مند کردن کودکان به آموزش و یادگیری دروس و یا هر سرگرمی دیگر، ایجاد فضا و محیط مناسب برای او است. یکی از مهم‌ترین لوازمی که برای ایجاد چنین فضایی برای کودک‌تان باید در نظر بگیرید یک میز تحریر مخصوص به او است. در واقع روانشناسان معتقد هستند که کودکان تنها در محیطی که در آن احساس امنیت کنند می‌‌توانند آموزش‌هایی ببینند که منجر به یادگیری آن‌ها شود. حال ممکن است از خود بپرسید چه میز تحریری برای کودک خود فراهم کنید بهتر است؟ ما در اینجا قصد داریم در مورد انواع میز تحریر کودک خارجی نکاتی را ارائه دهیم تا انتخاب و خرید میز تحریر برای شما آسان‌تر شود.

میز تحریر کودک خارجی

منظور از میز تحریر کودک خارجی میز تحریر‌هایی است که یا به صورت کامل در خارج از کشور ساخته شده و به ایران فرستاده شده‌اند و یا اینکه متریال‌های آن به ایران صادر شده و تولیدکنندگان داخل این متریال را مونتاژ و میز تحریر کودک خارجی تولید کرده‌اند. در ادامه در مورد انواع میز تحریرهای کودک خارجی از نظر جنس و نوع و طرح آن‌ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

نکاتی که قبل از خرید میز تحریر کودک خارجی باید به آن‌ها توجه کنید

در وهله اول باید به این نکته توجه داشته باشید که میز تحریرهای خارجی معمولا به دلیل هزینه گمرک نسبت به میزهای داخلی گران‌تر هستند. در وهله بعدی به ابعاد میزی که می‌خواهید بخرید با توجه به سن و قد و جثه کودک خود دقت کنید. همچنین توجه داشته باشید که کودک شما از میز تحریر خود انتظار چه کاربردی را دارد و بر اساس آن دست به انتخاب مدل مناسب بزنید.

جنس میز تحریر کودک

معمولا متریال‌هایی که برای ساخت میز تحریر کودک خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند از جنس چوب، ام دی اف، نئوپان، پلاستیک و یا ترکیب چوب و فلز هستند. چوب‌هایی که برای ساخت میز تحریر کودک خارجی مورد استفاده قرار می‌‌گیرد با چوب‌های ایرانی تفاوت دارد.

به این دلیل که آب و هوای کشورها و حتی شهرهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. بنابراین میز تحریرهای ساخته شده از چوب کشورهایی که از نظر آب و هوایی نسبت به ایران خشک‌تر هستند بسیار مرغوب‌تر هستند.

مطلب مرتبط  آیا میز تحریر ارزان گزینه مناسبی است؟

میز تحریرهای پلی استری و یا پلاستیکی معمولا برای بازی‌های مشارکتی کودکان در مهدکودک‌ها و یا ایونت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال شرکت لگو میزهای پلاستیکی کوتایی تولید کرده که کودکان می‌توانند دور آن بنشینند و به صورت مشارکتی بازی کنند.

انواع میز تحریر کودک خارجی

تا کنون هزاران ایده برای طراحی میز تحریر کودک در سراسر دنیا به مرحله اجرا رسیده و منجر به تولید میز تحریرهایی بسیار زیبا و کاربردی برای کودکان شده است. در ادامه به انواع این میز تحریرهای کودک می‌پردازیم.

میز چهار پایه ساده

این نوع میز تحریر کودک خارجی به طور کلی شبیه به یک میز ناهارخوری است که در ابعاد کوچک و کوتاه‌تر ساخته شده است. این نوع میز معمولا در مهدکودک‌ها و یا در برای آموزش بازی و سرگرمی در اتاق کودک مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای دو مزیت است.

میز تحریر کودک خارجی

اول اینکه به دلیل باز بودن فضای دور آن قابلیت استفاده اشتراکی را دارد، بنابراین در مهدکودک‌ها کاربرد دارد. دومین مزیت آن این است که صفحه روی آن دارای مساحت مناسبی است که برای آموزش بازی و یا سرگرمی به کودک بسیار مناسب است.

میز تاشو

یکی از ایده‌هایی که شرکت‌های تولید کننده لوازم خانگی کاربردی و ارزان خارجی مثل ایکیا برای ساخت میز تحریر کودک داشته این است که میزهایی چهارگوش چوبی با پایه‌های فلزی تاشو ساخته است. این نوع از میزهای تحریر کودک خارجی می‌تواند دارای پایه‌های بلند و یا کوتاه باشد.

مزیت این گونه میزها این است که برای فضاها و اتاق‌های کوچک بسیار مناسب بوده و پس از استفاده می‌توان پایه‌های آن را تا کرد و به یک صفحه یا حجم کم تبدیل کرد. از دیگر مزیت‌های این گونه از میزها وزن کمی است که دارند. اما از نظر زیبایی شناسی نسبت به میزهای ثابت حرفی برای گفتن ندارند.

 میز تحریر چوبی با کشوهای شفاف شیشه‌ای

این نوع میز تحریر کودک خارجی یک ایده بسیار نوین در طراحی میز تحریر کودک محسوب می‌شود. این میز به این صورت است که از یک ساختار کلی میز از جنس چوب تشکیل شده که در دو طرف دارای کشوهایی از جنس نوعی تلق شفاف و شیشه‌ای به نام گلس است. بنابراین کودک شما می‌تواند هر آن‌چه در کشو دارد را به راحتی ببیند.

مطلب مرتبط  معرفی فروشگاه های اینترنتی صندلی اداری

میز تحریر فلزی تاشو با قابلیت تبدیل به میز کامپیوتر

امروزه اکثر کودکان کامپیوتر دارند و برای قرار دادن و استفاده از این کامپیوتر در اتاق خود نیاز به یک فضای مخصوص دارند. حال اگر هم میز تحریر کودک و هم میز کامپیوتر در اتاق کودک قرار دهند ممکن است فضای اتاق بسته شود.

از این رو نوعی میز تحریر کودک خارجی طراحی و تولید شده که به طور کامل از جنس فلز است و قابلیت تا شدن و جدا شدن و تبدیل به یک جعبه کوچک را دارند. برخی طراحان برای این نوع میز قسمتی برای قرار دادن کامپیوتر در نظر گرفته‌اند که کودک می‌تواند در مواقعی که لازم دارد قسمت‌‌های ذکر شده برای قرارگیری کامپوتر را به میز خود نصب و از آن استفاده کند. همچنین در مواقعی که به آن نیازی ندارد می‌تواند آن را تا کند.

میز تحریر کتابخانه دار

این نوع میز تحریر کودک برای اولین بار در خارج از ایران طراحی و تولید شد و سپس در سرتاسر دنیا رواج یافت. بنابراین ممکن است انواعی از آن‌ها را نیز در تولیدات داخلی ببینید. این نوع میز تحریر کودک خارجی به این شکل است که در قسمت بالا و روی میز دارای قفسه‌بندی‌هایی است که می‌تواند برای قرار دادن کتاب، لوازم تحریر و یا سایر لوازم سرگرمی مورد استفاده قرار گیرد.

بنابراین این نوع میز تحریر کودک می‌تواند علاوه بر میز تحریر نقش کتابخانه را نیز ایفا کند. از این رو می‌توانید با خرید آن در هزینه و فضا صرفه‌جویی کنید.

میز تحریر کودک خارجی

میز تحریرهای کابین‌دار

یکی از جدیدترین انواع میز تحریر کودک خارجی که به تازگی طراحی و تولید شده میز تحریرهایی است که در دور تا دور آن کابینی طراحی شده و حالتی همچون یک اتاق کوچک شخصی را برای کودک تداعی می‌کند. این نوع میز تحریر برای کودکانی که اتاق مشترک با خواهر یا برادر خود دارند بسیار مناسب است زیرا می‌توانند وارد این کابین شده و با بستن درب شیشه‌ای آن و به دور از هر گونه حواس‌پرتی و سر و صدایی مشغول به انجام کارهای درسی خود شوند.

مطلب مرتبط  نقد و بررسی برند مبلمان اداری لیو + تاریخچه

میز تحریر همراه با تخت

انواعی از میز تحریرهای کودک خارجی وجود دارند که میز تحریر در زیر یک طبقه تخت قرار دارد. از این رو می‌توان در فضایی به اندازه یک تخت، هم تخت و هم میز تحریر را قرار داد. اما احتمالا این نوع میز تحریر از نور کافی و طبیعی کمتر در مقایسه با سایر انواع میزها تحریرها برخوردار خواهد بود. از این رو در صورتی که کودک شما با این موضوع مشکل دارد، بهتر است میز تحریر‌های دیگری برای او انتخاب کنید.

قیمت میز تحریر خارجی

فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت میز تحریر کودک خارجی به نکات مختلفی بستگی دارد. برای مثال میز چوبی نسبت به ام دی اف و ام دی اف نسبت به نئوپان گران‌تر است. همچنین میزهای پلاستیکی نسبت به همه انواع گفته شده ارزان‌تر است.

همچنین کشور وارد کننده میز تحریر کودک خارجی در قیمت نهایی و تمام شده آن تاثیر دارد. مسلما هر چقدر کشور وارد کننده دورتر از ایران باشد میز مورد نظر قیمت بیشتری دارد.

از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت نهایی میز تحریر کودک مقدار متریالی است که در آن به کار رفته است. برای مثال میز تحریرهای کتابخانه‌دار به این دلیل که مقدار بیشتری مواد اولیه در آن‌ها به کار رفته است گران‌تر هستند.

میز تحریر کودک خارجی

سخن پایانی

ما در این مطلب به بررسی انواع میز تحریر کودک خارجی پرداختیم و نکاتی که لازم بود در مورد آن بدانید را ذکر کردیم. به ما بگویید برای خرید میز تحریر کودک خارجی را ترجیح می‌دهید یا تولید داخل را؟ از اینکه همراه ما بودید ممنونیم و منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Button