میز کامپیوتر گیمینگ چه تفاوتی با میز کامپیوتر معمولی دارد؟

با در نظر گرفتن اهمیت استفاده از میز کامپیوتر بر روی سلامتی افراد، برندهای معتبر اقدام به تولید محصولات برجسته ای در این زمینه نموده اند. اغلب ما با مشکلاتی که به سبب عدم نشستن صحیح و همچنین عدم استاندارد میزها، برای بدن ما به وجود می آیند، آشنا هستیم. مشکلات بینایی، مشکلات ستون فقرات، گردن، کمر، مچ دستها و … از مشکلاتی هستند که به دلیل استفاده از میزهای نامناسب کامپیوتر برای بدن به وجود خواهند آمد. برخی از برندهای خارجی برای سلامتی کارکنان خود و افزایش راندمان کاری اقدام به بهره برداری از میزهای ارگونومیک نموده اند.این میزها با ظاهری متفاوت و کاربردهای جذاب، مورد توجه بازارهای داخلی نیز قرار گرفته اند. استفاده از این محصولات ناب و برجسته، سلامت بدن افراد را در بر خواهد داشت. میز کامپیوتر گیمینگ از جمله میزهای استاندارد می باشد که با طراحی خاص و منحصر بفرد، سلامت جسمانی افراد را در بر خواهد داشت. در ادامه به بررسی خصوصیات این میزها می پردازیم:

میز کامپیوتر گیمینگ

خصوصیات برجسته در میز کامپیوتر گیمینگ :

  • طراحی خاص :

یکی از مهمترین خصوصیات در این میزها، توجه به طراحی خاص در آنها می‌باشد. این میزها با توجه به شرایط مناسب بدن برای انجام فعالیت روزانه، تهیه و تولید شده اند. هدف از طراحی این میزها، صحت و سلامت بدن افراد و کارمندان خواهد بود. افرادی که زمان طولانی را در پشت میزهای کامپیوتر سپری می کنند، اغلب با مشکلاتی از جمله، گردن درد و کمر درد مواجه خواهند بود. با طراحی خاص در این میزها، اثرگذاری این مشکلات تا میزان چشمگیری کاهش یافته است. در طراحی این میزها می توان به قسمتهای مختلف تشکیل دهنده در آنها اشاره نمود:

  •  شیب مناسب :

این میزها اغلب با شیب های مناسبی طراحی و تولید شده اند. استفاده از شیب در صفحه ی رویی این میزها ، این امکان را برای کاربر ایجاد می کند که وضعیت بدن را در حالت طبیعی حفظ نماید. از این رو کاربران می توانند مدت زمان طولانی را به کار کردن مشغول باشند. اغلب برای تعیین این زاویه، از زاویه ی حمل استفاده می کنند. تعیین این زاویه از دیدگاه متخصصین ارگونومی و ارتوپدی تایید شده خواهد بود. تعیین این زاویه از خستگی کاربر در هنگام استفاده از وسایل جانبی از قبیل ماوس و کیبورد، جلوگیری خواهد نمود.

  •  صفحه مضاعف:

اغلب در کنار استفاده از کامپیوتر، بهره گیری از قلم و برگه های یادداشت، بسیار مهم می باشد. تعبیه یک صفحه ی مضاعف بر روی میزها، تا میزان چشمگیری در استفاده از این محصولات نقش خواهند داشت. آزادی عمل برای چیدمان برخی از لوازم ها بر روی این میزها با توجه به صفحه ی مضاعف بسیار قابل توجه خواهد بود.

  •  ساختار باثبات:

از عوامل مهم دیگر در طراحی میز کامپیوتر گیمینگ می توان به ساختار با ثبات آن در پایه ها اشاره نمود. پایه های موجود در این میزها به صورت دو مثلث طراحی شده اند که سبب به وجود آمدن پایدارترین حالت ممکن برای این میزها گشته است. اغلب این پایه ها قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه ای در بر خواهند داشت. همین موضوع سبب مقاومت آنها در پایداری نیز می گردد. این پایه ها به نحوی طراحی شده اند که هرگز به پارکت و یا فرش شما آسیب وارد نخواهند کرد.

  • فضای مناسب برای قرارگیری پاها:

یکی دیگر از جذابیت های منحصر بفرد در طراحی این محصولات، اهمیت قرارگیری پاها در آنها می باشد. در این میزها نه تنها پاها به راحتی در زیر میز قرار می گیرند بلکه فضای کافی برای قرار دادن کیس نیز وجود خواهد داشت. از این جهت افراد می توانند کیس کامپیوتر خود را به راحتی در زیر این میزها قرار دهند.

مطلب مرتبط  میز لپ تاپ تاشو بهتر است یا میز لپ تاپ ثابت ؟

میز کامپیوتر گیمینگ

  • مقاومت چشمگیر:

یکی از خصوصیات بارز در میز کامپیوتر گیمینگ که سبب تمایز آن با میز کامپیوتر معمولی شده است، تحمل وزن بالا در این محصول می باشد. این محصولات دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر تحمل وزن سنگین خواهند داشت. متریال اولیه بکار برده در تولید این کالاها به نحوی می باشد که استحکام و قدرت بالایی را برای آنها به همراه داشته است. فشار و ضربه به این میزها خسارتی وارد نخواهد نمود. افزایش ثبات و جلوگیری از نوسان و لرزش این میزها به سبب استفاده از متریال اولیه پر قدرت و مناسب خواهد بود.

  • سهولت در جابجایی :

از موارد حائز اهمیت در این میزها، سهولت در جابجایی و وزن ایده آل آنها خواهد بود. افرادی که برای فعالیت های خود از مکان های مختلفی استفاده می کنند، می توانند این میزها را به راحتی با خود حمل نموده و در مکان مورد نظر از آنها استفاده نمایند. سهولت در جابجایی مستلزم استفاده از دکوراسیون های مختلف می باشد. افرادی که دوستدار تنوع بسیار زیادی هستند، با استفاده از این محصولات جذاب و کاربردی، همواره از فضایی جدید و ایده آل برخوردار خواهند بود.

  • برخورداری از ابعاد مناسب :

میزهایی که به صورت ارگونومیک طراحی و تولید می شوند، باید از سایز و ارتفاع مناسبی برخوردار باشند. این تعیین سایز با توجه به قد و سایز افراد متفاوت خواهد بود. برای نمونه ارتفاع مناسب و استاندارد برای این میزها بین ۷۰ الی ۷۶ سانتی متر خواهد بود. نحوه ی تعیین این ارتفاع با توجه به سایز استفاده کننده متغیر می باشد. همچنین در طراحی فاصله مانیتور با چشم کاربر نیز باید به این فاصله بندی بسیار توجه نمود. تعیین فاصله ای بیشتر از ۵۰ سانتی متر و کمتر از ۴۰ سانتی متر برای قرار دادن مانیتور مناسب نخواهد بود.

مطلب مرتبط  نکاتی که هنگام خرید میز جلو مبلی شیک بایستی به آن توجه نمایید

این نوع از فاصله گذاری ها نه تنها در سلامت چشم افراد تاثیرات بسزایی خواهد داشت، بلکه در سلامت گردن آنها نیز نقش موثری را ایفا می نماید. همچنین در تهیه ی این میزها توجه به مکان قرارگیری کیبورد و ماوس نیز بسیار مهم خواهد بود. نحوه ی تعیین فاصله ی صفحه ی قرارگیری کیبورد و ماوس با توجه به صفحه ی اصلی صورت می پذیرد. اغلب این فاصله بین ۷ تا ۱۰ سانتی متر تعیین خواهد شد.

میز کامپیوتر گیمینگ

میز کامپیوتر گیمینگ بخریم یا میز کامپیوتر معمولی :

زمانی که برای خرید هوشمندانه به مراکز فروش معتبر مراجعه می نمایید، با تنوع گسترده ای از کالاها و محصولات ارائه شده مواجه خواهید شد. تنوع در این محصولات افراد را برای خرید مردد خواهد نمود. از این رو برخی از افراد در هنگام خرید دچار مشکل می شوند. در خرید میز کامپیوتر گیمینگ یا میز کامپیوتر معمولی نیز استفاده از دانش و تخصص افراد با تجربه بسیار مهم می باشد. خرید میزهای گیمینگ برای گروه خاصی از افراد شدیدا پیشنهاد می گردد.

خرید میز

اغلب این نوع از میزها با قیمت بالاتری نسبت به میز کامپیوتر معمولی در بازار موجود خواهند بود. از این رو قبل از خرید این میزها باید اطلاع کاملی از قیمت آنها کسب نمود و سپس با بررسی بودجه ی مورد نظر اقدام به خرید کرد. از موارد مهم دیگر در خرید این محصولات، موارد استفاده از آنها می باشد.اغلب افرادی اقدام به خرید این میزها خواهند نمود که بیشتر زمان خود را در طی روز، صرف استفاده از کامپیوتر می نمایند. از این جهت برای تامین سلامتی، استفاده از محصولات ارگونومیک لازم و ضروری خواهد بود. تنوع در طراحی این میزها با توجه به خصوصیات منحصر بفرد، بسیار کمتر از تنوع در میز کامپیوتر معمولی خواهد بود. با در نظر گرفتن موارد ذکر شده، افراد می توانند برای یک خرید هوشمندانه اقدامات لازم را در نظر بگیرند.

مطلب مرتبط  میز تحریر اداری چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

میز کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Button