چند نکته برای انتخاب یک میز کامپیوتر مناسب

امروزه برای خرید میز کامپیوتر مناسب و استفاده از کامپیوتر، نیازمند استفاده از میزی هستید که کامپیوتر را روی آن قراردهید. شاید به نظر قراردادن کامپیوتر روی میزهای عادی و استفاده از آن لزوم استفاده از میز کامپیوتر را ازبین‌ببرد؛ اما باید توجه‌داشت که استفاده طولانی‌مدت از میز و صندلی نامناسب موجب آسیب جدی خواهد‌ شد.

بنابراین با خرید میزهایی که مناسب کامپیوتر طراحی شده‌اند؛ از بروز مشکلات جسمی و غیره جلوگیری کنید. در زمان خرید باید نکات منحصربه‌فردی را بدانید تا انتخاب نهایی درسته داشته ‌باشید. به‌همین‌جهت در این مقاله قصد داریم؛ شما را با نکاتی جهت انتخاب یک میز کامپیوتر مناسب آشنا کنیم.

خرید میز کامپیوتر

 

میز کامپیوتر مناسب

پیش از خرید میز کامپیوتر به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

پیش از خرید این میز ابتدا باید هدف خود را از خرید تعیین کنید. اگر قصد استفاده از این میز برای امور دیگری را دارید؛ بهتر است سبک دیگری را جهت انجام کار خود انتخاب کنید. بنابراین پیش از هر چیزی ابتدا نیازهای خود را به خوبی بشناسید.

در مرحله بعد باید به بودجه‌ای که برای خرید این میز درنظر گرفته‌اید؛ توجه کنید. تعیین مبلغ موردنظری که با آن قصد خرید میز کامپیوتر مناسب را دارید تا حدودی در خرید آسان‌تر این کالا به شما کمک می‌کند. درنتیجه با در‌نظرگرفتن این دو مورد حدود انتخاب‌های شما مشخص می‌شود.

مشخصات اصلی میز کامپیوتر استاندارد

خرید میز کامپیوتر مناسب نیازمند شناخت مشخصاتی است که باعث می‌شود، بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر میز کامپیوتری با استاندارد بالا می‌خواهید، باید توانایی تشخیص نمونه استاندارد با تقلبی آن را داشته‌باشید.

ارتفاع یک میز کامپیوتر استاندارد باید قابل تنظیم باشد. همانطور‌که ‌اشاره‌‌شد؛ اولین مشخصه میز کامپیوتر مناسب قابلیت تنظیم ارتفاع است. به‌واسطه این قابلیت می‌توان ارتفاع میز را متناسب با قد هر فرد تنظیم کرد. درنتیجه، اگر حتی مدت‌زمان زیادی را پشت میز بنشینید؛ احساس خستگی نخواهید داشت.

همچنین، فضایی که برای قرارگرفتن پاها در زیر کامپیوتر درنظر گرفته‌ می‌شود نیز باید مناسب باشد. در بسیاری از میزهای کامپیوتر، با فضای کمی برای قراردادن پا مواجه هستیم که این مساله باعث بروز مشکلاتی در آینده خواهد شد.

سطح میز کامپیوتر باید اندازه‌ای مناسب داشته باشد که در قراردادن وسایل ضروری دچار مشکل نشوید. اگر فضای کافی جهت قراردادن میز کامپیوتر با سطح کافی در اتاق موجود نیست، بهتراست میزهایی با پایه متحرک مانیتور را خریداری کنید که به واسطه اختلاف سطح، فضای مورد نیاز شما ایجاد شود.

میز کامپیوتر استاندارد باید رنگی متناسب با نور اتاق داشته باشند. انتخاب میز کامپیوترهای خیلی سفید یا خیلی تیره ممکن ‌است که شرایط روشنایی را نامساعد کند. پس بهتراست در هنگام انتخاب میز کامپیوتر میزان روشنایی فضا را درنظر بگیرید که براساس آن انتخاب نهایی خود را به‌بهترین حالت ممکن داشته باشید.

مطلب مرتبط   صندلی اداری غیر استاندارد و اثرات مخرب آن

میز کامپیوتر مناسب

توجه به فضای قرارگیری میز کامپیوتر

انتخاب میز کامپیوتر مناسب، بیش از هرچیزی نیازمند بررسی فضای موجود است. ابتدا باید تعیین‌کنید که میز را در کجای فضای خانه یا اتاق می‌خواهید؛ قرار دهید. اگر می‌خواهید میز را در اتاق قرار دهید، بهتر است ابعاد و اندازه میز متناسب با فضای اتاق باشد.

نکته دیگری که باید درنظر گرفته ‌شود، نزدیکی میز به منبع انرژی است. بهتر ‌است میز در محلی قرار بگیرد که به پریزهای برق نزدیک باشد. همچنین باید مشخص کنید که قصد استفاده از میز را در فضای منزل دارید یا محل کار؟ میزهای مناسب جهت فضای کار ساختار متفاوتی با میزهای مناسب منزل دارند؛ در محل کار بیش از زیبایی به عملکرد توجه می‌شود.

استفاده چندمنظوره از میز کامپیوتر مناسب

توجه داشته باشید میزی که خریداری می‌کنید؛ قابلیت استفاده چند منظوره داشته باشد. برای مثال میزی که جهت کار در دفاتر خریداری می‌شود؛ باید فضای اختصاصی برای قراردادن فکس، پرینتر، تلفن و غیره را داشته‌ باشد. البته میز کامپیوتری که برای منزل خریداری می‌شود نیز باید دارای همین مشخصات اما محدودتر باشد.

از طرف دیگر با خرید میز کامپیوتر مناسب، فضای مناسب جهت تسهیل در فعالیت فرزندان خود به وجود می‌آورید. با انتخاب میز کامپیوتری مناسب،  امکان انجام‌دادن فعالیت‌های روزمره مانند بازی‌کردن به‌راحتی امکان‌پذیر می‌شود. اگر فردی در خانه شما زمان زیادی را صرف بازی‌های کامپیوتری می‌کند؛ باید میز مناسبی را انتخاب کنید که کاملا ارگونومی بدن در ساخت آن درنظر گرفته ‌شده‌ باشد.

اگر میزی که خریداری می‌کنید قفسه کتاب داشته ‌باشد، مکانی جهت قراردادن کتاب‌های خود نیز خواهید داشت. در صورت انتخاب یک میز کامپیوتر با امکانات بالا، توانایی و ظرفیت انجام چند کار را به طور همزمان دارید.

میز کامپیوتر مناسب را از کجا تهیه کنیم؟

با افزایش میزان تولید در زمینه میزهای کامپیوتر، بهتراست آن را از فروشگاه‌هایی تهیه کنید که دارای اعتبار چندین ساله باشند. فروشندگان بسیاری در زمینه فروش میزتحریر مناسب و میز کامپیوتر موفق به جلب اعتماد مشتریان به خود شده‌اند.

توصیه می‌شود محلی که جهت خرید میز کامپیوتر در‌نظر گرفته‌اید؛ زمینه فعالیت آن‌ها در تولید مبلمان‌های اداری باشد. زیرا این موضوع باعث اطمینان خاطر بیشتری می‌شود و از منظر کیفیت و قیمت، جنسی مرغوب را تحویل می‌گیرید.

انواع میزهای کامپیوتر

همان‌طور که گفته‌ شد امروزه میزهای کامپیوتر در مدل و طرح‌های متنوع به بازار عرضه شده‌ است. میز تحریر مناسب، میز استاندارد، میز مدیریتی و میزهایی به شکل U و L انواع رایج میزهای کامپیوتر هستند که با افراد با توجه به سلیقه و نیاز خود یکی از این موارد را انتخاب می‌کنند.

مطلب مرتبط  مشخصات یک صندلی اداری با کیفیت و خوب

اما درباره میزهای استاندارد که بیشتر مناسب فضای منزل است؛ باید اطلاعاتی داشته باشید. این میزها ارتفاعی در حدود ۵۰ تا ۷۰ دارند و مناسب برای افرادی با قدنرمال است. اغلب این میزها دارای صفحه کشویی کیبورد هستند. باز هم تاکید می‌شود برای خرید یک میز کامپیوتر مناسب حتماً به نیازهای بعدی خود توجه داشته باشید.

جنس و اندازه مناسب میز کامپیوتر

جنسی که برای ساخت میزهای کامپیوتر در نظر گرفته‌ می‌شود، معمولاً چوب است. چوب طبیعی زیبا، شیک و درعین‌حال گران هستند که ممکن‌است بعضی از افراد در تأمین هزینه آن دچار مشکل شوند. میزهای از جنس فلز و شیشه نیز مقرون‌به‌صرفه است.

میز کامپیوتر مناسب، باید ضرورت‌های مهم در انجام فعالیت‌های مختلف را پشتیبانی کند. توجه به این نکته به آن معنا است که اندازه میز باید مناسب فضا باشد. همچنین قابلیت قراردادن وسایل ضروری را داشته باشد. به طور معمول اندازه میزهای کامپیوتر مشخص است زیرا ماهیت کار برای استفاده از کامپیوتر است.

میز کامپیوتر مناسب

قیمت یک میز کامپیوتر مناسب

به‌طور‌کلی قیمت دقیقی را نمی‌توان برای این میز تعیین کرد؛ زیرا سلیقه افراد در خرید آن متفاوت است. عده‌ای ممکن است؛ میز کامپیوتر از جنس چوب‌طبیعی را ترجیح دهند و عده دیگری جنس ام‌دی‌اف. مسلماً میز کامپیوتر از جنس چوب هزینه بالایی را برای خریدار دارد.

از طرف دیگر خرید میز کامپیوتر از جنس ام‌دی‌اف به‌صرفه‌تر است. به‌طور‌کلی اگر در تأمین هزینه مشکلی ندارید؛ امکان سفارش باتوجه به نیاز شما وجود دارد. گاهی مدل‌های سفارشی باتوجه به خواسته شما قیمت مناسب‌تری نسبت به مدل‌های آماده دارند. درغیر اینصورت تنوع مدل میز در بازار به اندازه‌ای زیاد است که با کمی وقت، امکان پیداکردن میز مناسب با شرایط شما وجود خواهد داشت.

برای شما پیشنهاد داریم…

برند طراحان چیدمان ارک در زمینه تولید محصولات چوبی بسیار موفق است. این برند با درنظرگرفتن نیاز شما و همچنین بررسی فضای منزل و محل کار میز کامپیوتر مناسب با آن فضا را برای شما طراحی می‌کند.

امیدواریم مقاله چند نکته برای انتخاب یک میز کامپیوتر مناسب موردتوجه شما قرار گرفته ‌باشد. پس از مطالعه این مطلب و آشنایی نسبی با مشخصات میز کامپیوتر، اقدام به خریداری این کالا کنید و از خرید خود لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

 7% تخفیف اولین خرید!

کد تخفیف رو برام ایمیل کن!
قبل از رفتن کد تخفیفت رو بگیر! فقط همین یه بار فرصت دریافت رو داری. میتونی کد تخفیفت رو بگیری بعدا استفاده کنی!
close-link
Call Now Button