چگونه یک میز لپ تاپ خوب انتخاب کنیم؟

امروزه لپ تاپ جز آن دسته از وسایلی محسوب می‌شود که در اکثر منازل وجود دارد. استفاده طولانی مدت از این وسیله موجب آسیب جدی به ستون فقرات می‌شود. به همین دلیل توصیه بسیاری از پزشکان استفاده از میزهای مخصوص لپ تاپ و میز کامپیوتر است.اما میز لپ‌تاپی که خریداری می‌کنید باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد. اغلب میز لپ تاپ‌هایی که در بازار موجود هستند قابل حمل بوده و امکاناتی را در خود جای داده‌اند. در ادامه این مطلب شما را با ویژگی‌های یک میز لپ تاپ خوب آشنا خواهیم کرد.

میز لپ تاپ خوب

فاکتورهای مهم هنگام خرید میز لپ تاپ

نخستین فاکتور مهم در هنگام خرید میز لپ تاپ خوب توجه به فضای منزل یا محل کار است. با تشخیص فضای قرارگیری میز لپ تاپ، مناسب‌ترین اندازه را سفارش خواهید داد. بررسی ابعاد محل قرارگیری میز لپ تاپ، تا حدود زیادی شما را در انتخاب یک میز خوب کمک خواهد کرد.

خرید میز کامپیوتر

دومین فاکتور، انتخاب مدل این میز است. با توجه به تنوع گسترده میز لپ تاپ، بهتر است پیش از خرید ابتدا مدل مدنظر خود را انتخاب کنید. عرضه این میز در ابعاد و تنوع بالا در مدل‌های آن، دست شما را تا حدود زیادی در انتخاب میز باز می‌گذارد.

سومین گام در خرید یک میز لپ تاپ خوب بررسی بودجه مورد نظر است. توصیه می‌شود اگر قصد استفاده طولانی مدت از میز را دارید، هزینه بیشتری برای خرید آن اختصاص دهید. اگر فاکتورهای گفته شده در بالا را رعایت کنید قطعاً بهترین میز را خواهید خرید.

مشخصات یک میز لپ تاپ خوب

پیش از هرچیزی باید به راحتی خود هنگام کار کردن فکر کنید. میزی که برای لپ تاپ خود خریداری می‌کنید باید احساس راحتی را هنگام کار برای شما به ارمغان بیاورد. این میز باید به‌گونه‌ای باشد که موجب پیشگیری از آسیب به ناحیه کمر و کتف شما شود.

طراحی اغلب میزهای لپ تاپ موجود در بازار به گونه‌ای است که قابل حمل هستند. این میزها را به راحتی می‌توان از نقطه‌ای به نقطه دیگر انتقال داد. همچنین وزن پایین این میزها، از بروز مشکلات ستون فقرات هنگام جابه‌جایی جلوگیری خواهد کرد.

مطلب مرتبط  عوامل تاثیرگذار بر قیمت میز جلومبلی

در ساخت میزهای لپ تاپ اغلب از قطعات خنک کننده استفاده می‌شود. میز لپ تاپ مجهز به سیستم خنک کننده، موجب جلوگیری از آسیب رسیدن به اجزای سیستم می‌شود. امروزه میزهای مجهز به این سیستم سهم زیادی را در فروش از آن خود کرده‌اند.

سطح میز لپ تاپ خوب باید به گونه‌ای باشد که فضای کافی برای انجام امور دیگر وجود داشته باشد. برای مثال ممکن است هنگام کار با لپ تاپ مجبور به یادداشت برداری شوید؛ در این صورت بهتر است فضای کافی روی میز جهت قرار دادن دفترچه یادداشت یا موس وجود داشته باشد.

میزهایی که مخصوص لپ تاپ طراحی می‌شوند باید ارتفاع مناسبی را داشته باشند. میز لپ تاپ با ارتفاع غیر استاندارد به مرور زمان باعث بروز دردهای عضلانی می‌شود. پس بهتر است پیش از خرید یک میز لپ تاپ خوب حتماً به ارتفاع آن توجه داشته باشید.

انواع میز لپ تاپ خوب

این میزها در انواع مختلف دیواری، زمینی و پروتابل طراحی شده‌اند. هرکدام از این میزها در ابعاد مختلفی که وجود دارند. انتخاب مدل و سایز مورد نظر تا حدودی زیادی به سلیقه شخصی فرد بستگی دارد.

میز لپ تاپ زمینی

اگر از لپ تاپ خود در مکان‌های مختلف استفاده می‌کنید؛ بهتر است نمونه زمینی آن را خریداری کنید. این میزها به صورت تاشو و کوچک هستند و به راحتی می‌توان اقدام به حمل آن در مکان‌های مختلف کرد. وزن پایین این مدل میز به شما در جابه‌جایی راحت آن کمک خواهد کرد.

اما اگر از لپ تاپ فقط در منزل خود استفاده می‌کنید، گزینه‌های دیگری برای شما وجود دارد. بهتر است میز لپ‌تاپی را برای منزل خریداری کنید که نسبت به لپ تاپ اندازه مناسبی داشته باشد. همچنین از لحاظ ظاهری شیک بوده و به عنوان وسیله‌ای کاربردی در دکوراسیون منزل استفاده شود.

مطلب مرتبط  میز تحریر دخترانه چه ویژگی‌هایی دارد؟

میز لپ تاپ خوب

میز لپ تاپ دیواری

با توجه به محدودیت فضا در آپارتمان‌های امروزی توجه اغلب افراد به این میز جلب شده است. میز لپ تاپ دیواری، به راحتی بر روی دیوار نصب شده و فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند. برخی از مدل‌های دیواری این میز امکانات دیگری را نیز به همراه دارند.

برای مثال برخی از نمونه‌های این میز قفسه یا کشوهایی را در کنار خود دارند. این قفسه‌ها مکانی مناسب جهت قراردادن سی دی یا کتاب هنگام کار با لپ تاپ هستند. اگر قصد نشستن بر روی صندلی و کار با لپ تاپ را دارید بهتر است این مدل میز را مدنظر داشته باشید.

خرید میز کامپیوتر

کمترین فضای اشغالی در منزل مربوط به همین میز است. با نصب شدن این میز بر روی دیوار، فضای بیشتری را در منزل خود ایجاد خواهید کرد.

میز لپ تاپ پروتیبل

این مدل میز تاکنون باعث جذب مشتریان بسیاری به خود شده است. تمام ویژگی‌های یک میز لپ تاپ خوب در این مدل وجود دارد. هنگام استفاده از لپ تاپ پشت این میز، بدن در بهترین وضعیت ممکن قرار می‌گیرد گیرد. بنابراین ستون فقرات، گردن، دست و زانوی شما هنگام کار پشت این میز کاملاً در امان خواهند بود.

امکان تنظیم ارتفاع در این میز قابلیت ارتقای آن از ۶۰ تا ۸۵ سانتی متر را دارد. بنابراین نیازی به خم‌کردن کمر و گردن خود نخواهید‌داشت. همچنین این قابلیت باعث می‌شود هنگام نشستن روی مبل و غیره بدن در بهترین حالت قرار گرفته شود.

این میز را می‌توان با استفاده از امکان تنظیم زاویه افق، بین ۰ تا ۳۵ درجه تنظیم کرد. با توجه به وجود این امکان در میز لپ تاپ پروتیبل می‌توانید لپ تاپ را در مناسب‌ترین موقعیت از لحاظ زاویه قرار دهید. امکان تنظیم زاویه کیبورد با چشم و زاویه کیبورد با بدن از ویژگی‌های این گزینه است.

مطلب مرتبط  تفاوت میز لپ تاپ با میز کامپیوتر چیست ؟

سوراخ‌های موجود در صفحه اصلی میز لپ تاپ، موجب جریان هوا در زیر لپ تاپ می‌شود. اگر هوا در زیر لپ تاپ جریان داشته باشد از گرم شدن آن جلوگیری و عمر آن را بیشتر خواهد کرد.

این میز هیچ محدودیتی برای افراد راست دست و چپ دست ندارد. با چرخش ۱۸۰ درجه‌ای این میز حول محور عمودی می‌توان قسمت قرارگیری موس را برای افراد چپ دست و راست دست تنظیم نمود.

بنابراین با مشخصات گفته شده از این میزها، می‌توان گفته نمونه پروتابل بهترین گزینه از میان میزهای لپ تاپ است. با این وجود باز هم انتخاب انواع این میزها به سلیقه شخصی مشتری باز می‌گیرد گردد.

جنس میز لپ تاپ

به طور کلی جنس‌های میز لپ تاپ خوب به انواع چوبی، ام‌دی‌اف و غیره تقسیم می‌شود. نمونه چوبی اغلب برای میزهای دیواری استفاده می‌شود. میز چوبی لپ تاپ در زیبایی منزل تاثیر زیادی دارد و کالایی شیک به حساب می‌آید. اما از طرف دیگر قیمت آن ممکن است در مقایسه با اجناس دیگر کمی گران‌تر باشد.

نمونه ام‌دی‌اف نیز مشتریان بسیاری را به خود جذب کرده است. میز لپ تاپ از جنس ام‌دی‌اف از کیفیت بالایی برخوردار بوده و از لحاظ قیمتی نیز به صرفه است. نمونه‌های دیگر هم با توجه به سلیقه شخصی افراد قابل خریداری است.

خرید میز کامپیوتر

بنابراین اگر می‌خواهید لپ تاپ شما عمر بیشتری داشته باشد بهتر است به فکر خرید یک میز لپ تاپ خوب باشید. در هنگام خرید حتماً به مدل‌های موجود از این میز در بازار توجه داشته باشید. در این مقاله کوشش بر آن شد تا شما را در زمینه خریداری یک میز لپ تاپ خوب راهنمایی کنیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

ضمنا میتوانید برای دیدن محصولات و میز های لپ تاپ و کامپیوتر به فروشگاه اینترنتی طراحان چیدمان آرک به نشانی www.monlemanarc.com مراجعه نمایید.

1 دیدگاه برای “چگونه یک میز لپ تاپ خوب انتخاب کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Button