تاثیر صندلی اداری استاندارد در بهره وری کارکنان

تاثیر صندلی اداری استاندارد در بهره وری کارکنان در حقیقت به نظر با اهمیت نمی‌آید ولی درست که به این موضوع فکر کنیم، می فهمیم که یکی از مهم ترین مبلمان اداری و صندلی اداری با کیفیت و استاندارد می باشد که می تواند بر میزان کار و تلاش کارمندان بسیار تاثیرگذار باشد. امروزه اکثر افراد، جهت کار و اداره زندگی خود، اکثر اوقات را در بیرون از منزل و در محل کار خود به سر می‌برند بنابراین، فضای اداره و محل کار آنها و همچنین رفاه حال آنها در این مکان‌ها می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر سلامت جسمی و همچنین بهره‌وری بیشتر کارکنان دارد و اینکه این تاثیر مثبت و یا منفی باشد، بستگی به فضای کار و نوع و جنس مبلمان اداری دارد که اگر از محصولات استاندارد و با کیفیت، تهیه شوند، باعث افزایش بهره‌وری کارکنان و راندمان بالای کار می‌شود.

صندلی اداری استاندارد

اهمیت انتخاب صندلی اداری استاندارد و مناسب

یکی از مشکلاتی که اکثر کارکنان یک ارگان و یا اداره، با آن سر و کار دارند، بیماری و ناراحتی‌هایی مثل: کمر درد، پا درد، گردن درد و مشکلاتی  که برای ستون فقرات به وجود می‌آید، مانند انواع دیسک و درد مفاصل است. که همه این‌ها از طریق استفاده از صندلی و میز کار نامناسب می‌باشد.

شغل کارمندی و پشت میز نشینی یکی از شغل هایی است که اکثر افراد درگیر آن هستند و مجبور هستند که مدت زمان طولانی را پشت میز به فعالیت مشغول باشند و این کار باعث می شود که ستون فقرات آنها درگیر شود و در مواقعی نیز به بیماری‌هایی در ارتباط با عضلات و ستون فقرات مبتلا شوند. پس برای استفاده از صندلی و انجام کارها، بهتر است که یک صندلی اداری استاندارد و ارگونومیک انتخاب کنند که تا حد زیادی بتواند فشار وارد شده به بدن را کاهش دهد و سلامتی افراد را ضمانت کند.

مطلب مرتبط  میز تحریر ام‌دی‎‌اف بهتر است یا نئوپان؟

استفاده از صندلی اداری استاندارد می تواند علاوه بر سلامت جسمی، در سلامت روحی افراد نیز نقش بسیار مهمی داشته باشد و همچنین باعث کاهش هزینه های پزشکی و درمانی که بر اثر نشستن طولانی مدت و آسیب دیدن ستون فقرات و همچنین کمردرد و پادرد و مواردی از این قبیل می‌باشد می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت که اهمیت انتخاب صندلی اداری مناسب و استاندارد به این جهت است که می تواند باعث آرامش جسمی فرد باشد و همچنین مشکلات و بیماری هایی که ناشی از استفاده طولانی ما در دستان دلیهای اداری می باشد را کاهش می دهد.

 صندلی اداری استاندارد چگونه باعث بهره وری مناسب کارکنان شود؟

هر کدام از مبلمان اداری در محیط کار و اداره، می تواند نقش جداگانه‌ای در بالا بردن بهره‌وری کارکنان داشته باشد بنابراین استفاده از صندلی اداری استاندارد نیز به نوبه خود باعث افزایش بهره‌وری کارکنان می‌شود که نتیجه آن رشد درامد و موقعیت اداره و محیط کار است. در اینجا به بعضی از این قابلیت ها می پردازیم:

  • طراحی صندلی

اولین نکته‌ای که در این خصوص وجود دارد این است که در خصوص خرید صندلی اداری استاندارد جهت بهره‌وری مناسب و رشد و تقویت کارکنان، باید به طراحی آن توجه داشته باشیم زمانی که طراحی این صندلی‌ها به گونه‌ای باشد که بتوان در صورت نیاز فردی که از آن استفاده می کند، ارتفاع صندلی کم و زیاد شوند که به این ترتیب فرد در صورتی که مدت زمان طولانی از صندلی استفاده کند دچار خستگی و یا پادرد و مواردی از این قبیل نمی شود و به این دلیل می‌تواند بدون خستگی و کوفتگی بدن، مدت زمان بیشتری با انرژی بیشتر به کارهای خود رسیدگی کند.

صندلی اداری استاندارد

  • باعث تعریق نشود

دوم اینکه یک صندلی استاندارد نباید باعث عرق و حساسیت بدن شود.

مطلب مرتبط  میز تحریر دیواری بهترین گزینه برای فضاهای کوچک

در صورتی که جنس روکش و یا پارچه به کار رفته در تولید صندلی از استانداردهای اولیه برخوردار باشد، تنفس کافی دارد و در اثر نشستن طولانی کارکنان بر روی آن، باعث تعریق و حساسیت بدن نمی‌شود و به این ترتیب مشکلی برای کاربر به وجود نمی‌آورد و می‌توانند بدون هیچ گونه حساسیت و خستگی مدت زمان بیشتری کار کند.

  • متناسب با محیط انتخاب شود

برای اینکه بهره‌وری کارکنان در محیط کار بیشتر شود بهتر است از انتخاب صندلی اداری استاندارد را متناسب با محیطی که قرار است در آن شروع به کار کنند انتخاب کنیم؛ به این معنی که صندلی‌های که برای یک بانک انتخاب میکنیم با صندلی‌های یک آموزشگاه کاملاً با هم مختلف هستند یعنی از نظر ظاهری، جنس، ابعاد و کیفیت با هم متفاوت هستند.این نکته یک نکته بسیار مهم در خرید صندلی استاندارد باشد که باید مد نظر داشته باشیم.

ویژگیهای صندلی اداری که باعث افزایش بهره‌وری کارکنان می‌شود

کارمندان بهترین سرمایه های یک شرکت هستند که به سلامتی آنها باید مد نظر باشیم بنابراین وقتی که یک کارمند از سلامت جسمی و روحی مناسبی برخوردار باشد می تواند باعث افزایش بهره‌وری در مجموعه شود که در اینجا به معرفی خصوصیات صندلی اداری استاندارد جهت افزایش بهره‌وری کارکنان می پردازیم:

یک صندلی اداری مناسب و با استاندارد لازم، باید از طراحی مناسبی برخوردار باشد که جهت رفاه حال کاربری که از آن استفاده می‌کند، طراحی شده باشد مثلاً اینکه وقتی که کارمند حدود ۸ ساعت از زمان خود را بر روی این صندلی می نشیند احساس خستگی و کوفتگی در عضلات خود نکند تا بتواند کارایی و مناسب را برای اداره و مکانی که در آن مشغول است، نداشته باشد.

  • تکیه گاه

اول اینکه  باید پشتی مناسبی داشته باشد چرا که یک کارمند حداقل یک سوم از زمان خود در طول روز را بر روی این صندلی ها می نشیند. بنابراین برای اینکه آن از آرامش و سلامت جسمی مناسبی برخوردار باشد لازم است که تکیه گاه مناسبی داشته باشد. با این تفاسیر، صندلی یک کارمند، باید قابلیت تنظیم پشتی داشته باشد تا بتواند در زاویه ای که مناسب تکیه دادن و شرایط جسمی او می باشد، صندلی راه تنظیم کند و بدین ترتیب دچار خستگی نشود.

  • نشیمنگاه

نشیمنگاه صندلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در حقیقت مهمترین قسمت صندلی است که باید راحتی کامل را برای کاربر داشته باشد و طراحی آن باید به گونه‌ای باشد که کمترین فشار را به بدن و ستون فقرات کاربر وارد کند

مطلب مرتبط  جا کفشی دیواری گزینه مناسب برای آپارتمان‌های کوچک

یک صندلی اداری استاندارد و با کیفیت در حقیقت متناسب با ارگونومی بدن کاربر فراهم می شود به این ترتیب وقتی که کاربر مدت زمان طولانی را بر روی آن می نشیند ستون فقرات دچار آسیب دیدگی نمی شود و احساس خستگی در بدن نمی کند.

صندلی اداری استاندارد

صندلی اداری استاندارد از کجا تهیه کنیم؟

متاسفانه این روزها در بعضی از فروشگاه‌ها شاهد این هستیم که اجناس بی کیفیتی را که استاندارد لازم برای استفاده را ندارند، با قیمت محصولات استاندارد به فروش می‌رسانند و خریدار بعد از مدت کوتاهی که از آن استفاده کرد متوجه می‌شود که کیفیت لازم را نداشته است. فروشگاه آرک به آدرس اینترنتی « moblemanarc.com» یکی از خوشنام‌ترین تولیدی‌ها در کشور می‌باشد که محصولاتی با استاندارد مناسب به بازار عرضه می‌دارد این تولیدی، علاوه بر محصولات مناسب و با کیفیت در زمینه مبلمان اداری، سعی دارد با قیمتی ارزان و مناسب به دست خریدار بدهد. برای خرید صندلی اداری استاندارد می‌توانید از طریق وب سایت این مجموعه اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Button