میز‌جلو‌مبلی ترک بهتر است یا میز‌جلو‌مبلی ایرانی؟

میز جلومبلی یکی از اصلی‌ترین بخش‌های یک خانه، دفتر ‌کار، اتاق ‌مدیریت و مکان‌های دیگر، مبلمان است. زیرا امروزه با توجه به مشکلات عضلاتی و استخوانی، کم‌تر کسی پیدا می‌شود که از مبلمان استفاده نکند. اما یکی از لوازم مورد ‌نیاز برای انواع مبلمان، عسلی‌ها هستند. این وسایل علاوه بر رفع نیاز افراد در استفاده از مبلمان، تاثیر به‌سزایی در دکوراسیون محیط مورد ‌نظر دارند. در این مقاله به اینکه از میز جلومبلی ترک استفاده کنید یا نه میپردازیم.در اداماه با ما همراه باشید.

به‌طوری این وسایل در انواع مختلفی از نظر طرح، رنگ، ابعاد، جنس، قیمت، برند و غیره تولید می‌شوند. یکی از مسائل مهم در رابطه با این مدل از محصولات این است که در ایران بیشتر از دو نوع ایرانی و ترک استفاده می‌کنند. به همین دلیل بسیاری از افراد در خرید عسلی‌ها نسبت به خرید مدل‌های ایرانی یا ترک دچار تردید می‌شوند.

بنابراین در اینجا جهت درک بهتر تفاوت‌های این دو نوع میز؛ ویژگی‌ها و انواع هر کدام را شرح می‌دهیم. با ما همراه باشید که در نهایت بهترین عسلی را جهت رفع نیاز خود تهیه کنید.

میز جلومبلی ترک

انواع میز‌جلو‌مبلی ایرانی

زمانی که به این مدل از میزها عنوان ایرانی را می‌دهیم؛ در واقع قصد مقایسه آن را با میز جلومبلی ترک داریم. به طوری که این دو نوع وسیله از جهات مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند که در خرید هر یک از آن‌ها باید این موارد را مدنظر قرار دهید. به همین جهت باید بدانید که مدل ایرانی این وسایل دسته بندی‌های متفاوتی دارد که مهم‌ترین آن‌ها، یعنی دسته‌بندی از نظر طرح و جنس را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

از نظر طرح

مدل‌های ایرانی به‌صورتی هستند که در شکل‌های مختلفی همچون مستطیل، گرد، کشودار، سلطنتی، کلاسیک و غیره تولید می‌شوند اما مدل‌های خاص‌ایرانی که با میز جلومبلی ترک تفاوت دارند؛ مدل‌های کلاسیک هستند.

مطلب مرتبط  میز کامپیوتر مدرن و شیک را از کجا بخرم ؟

این نوع از میزها در واقع ابتدایی‌ترین مدل‌های عسلی در ایران هستند که متناسب با دکوراسیون‌های کلاسیک و قدیمی طراحی شده‌اند. این عسلی‌ها بیشتر از جنس‌ چوب ساخته شده و طرح‌های منبت‌کاری و کنده‌کاری‌های مختلف روی آن‌ها اجرا می‌شوند.

این طرح‌ها ممکن است شکل‌های مختلفی همچون حیوانات، گل ‌و‌ گیاه و حتی مدل‌های مورد‌ نظر مشتریان باشد. مدل‌های کلاسیک این وسیله تنها مخصوص دکوراسیون‌های ایرانی هستند و تنها در ایران تولید می‌شوند. به همین جهت اگر به طرح‌های سنتی و کلاسیک علاقه‌مند هستید؛ این مدل بهترین انتخاب خواهد‌بود.

از نظر جنس

عسلی‌های ایرانی علاوه بر دسته‌بندی بر‌اساس طرح، از نظر جنس نیز قابل تقسیم‌بندی هستند. از جمله اجناسی که جهت ساخت و تولید عسلی‌ها در ایران از آن‌ها استفاده می‌شود؛ باید به انواعی همچون چوب، فلز، استیل، ام‌دی‌اف و غیره اشاره کرد.

البته خوب است بدانید که مدل‌های ام‌دی‌اف از جدیدترین مدل‌هایی هستند که امروزه در بازار عرضه می‌شوند. همچنین که عسلی‌ها با هر یک از این اجناس در شکل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های مختلف قابل تولید هستند.

انواع میز‌جلو‌مبلی ترک

جهت اینکه تردید شما در رابطه با خرید مدل‌های ترک یا ایرانی برطرف شود؛ باید بگوییم که این وسیله نیز همچون عسلی‌های ایرانی از جهات مختلف، مدل‌های به‌خصوصی دارد که در اینجا از نظر جنس و طرح این مدل میز را بررسی می‌کنیم.

طرح جلو‌مبلی ترک

به طور کلی مدل‌های ترک این وسایل نیز همچون مدل‌های ایرانی در طرح‌های مختلفی تولید می‌شود؛ اما تفاوت طرح‌های این دو نوع در این است که عسلی‌های ترک طرح‌های مدرنیته‌ای دارند. از جمله جدیدترین و پرکاربردترین مدل‌های ترک، انواع کشودار هستند.

این طرح از میز‌جلو‌مبلی ترک به صورتی است که در آن جایگاهی جهت قرارگیری کتاب، روزنامه، گل و‌غیره در‌نظر گرفته ‌شده ‌است. به طوری که از یک میز عسلی جهت امورات مختلف استفاده خواهید‌ کرد؛ بدون اینکه سطح آن شلوغ شود.

مطلب مرتبط  آیا میز تحریر به کتابخانه نیاز دارد ؟

در این رابطه خوب است بدانید که انواع کشودار ایرانی نیز وجود دارند اما مدل‌های ترک آن به دلیل طراحی به‌روز و مدرن‌تر و جنس آن‌ها، بین مردم محبوب‌تر هستند.

جنس ‌جلو‌مبلی ترک

از دیگر مسائل مهم در خرید مدل‌های ترک، جنس آن‌ها است. پیش‌تر گفتیم که عسلی‌های ایرانی در جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند؛ اما در رابطه با عسلی‌های ترک باید بدانید که بیشتر جنسی از ام‌دی‌اف دارند. به همین خاطر تنوع رنگی و طرحی بیشتری در آن‌ها مشاهده می‌شود.

به طوری که انواع میز جلومبلی ترک وزن سبک‌تری نسبت به مدل‌های ایرانی دارند و جا‌به‌جایی آن‌ها بسیار آسان‌تر است. همچنین این عسلی‌ها رنگ‌بندی مختلفی همچون زرد، قرمز، قهوه‌ای، مشکی، سفید وغیره دارند.

البته نمی‌توان گفت که میزهای جلومبلی ترک به هیچ‌وجه از جنس چوب ساخته نمی‌شوند؛ اما به صورت کلی انواع ساخته‌شده از ام‌دی‌اف به کشورهای چون ایران صادر می‌شوند. در واقع تولید میزهای از جنس ام‌دی‌اف به مراتب به‌صرفه‌تر از چوب است.

تفاوت جلو‌مبلی ترک و ایرانی در دکوراسیون

یکی از مهم‌ترین نکات در رابطه با خرید انواع عسلی تاثیر آن‌ها در دکوراسیون و چیدمان محیط مورد‌نظر شما است. به همین دلیل در خرید عسلی علاوه بر کاربرد آن باید چگونگی تناسب میز را با دکوراسیون خود مد‌نظر قرار دهید.

در این رابطه باید بگوییم که با توجه به اینکه میز‌جلو‌مبلی ترک طرحی مدرنیته دارد؛ بیشتر در دکوراسیون‌های مدرن و ساده امروزی از آن‌ها استفاده می‌شود. به‌طوری‌که حتی رنگ این عسلی‌ها با رنگ چیدمان منزل یا محل کار شما هارمونی خواهد‌داشت.

اما از میزهای جلو‌مبلی ایرانی با توجه به تنوع زیاد در طرح، رنگ، ابعاد، جنس وغیره در هر دکوراسیونی استفاده می‌شود. در واقع اگر چیدمانی چوبی و کلاسیک داشته‌باشید؛ مدل‌های کلاسیک و سلطنتی برای شما مناسب است. در غیر این صورت انواع مدل‌های فلزی، شیشه‌ای، ام‌دی‌اف، گرد، کشودار وغیره را متناسب با سلیقه و دکوراسیون خود انتخاب کنید.

مطلب مرتبط  معروف ترین طراح های صندلی اداری دنیا

میز جلومبلی ترک

تفاوت قیمت ‌جلو‌مبلی ترک و ایرانی

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد در خرید هر محصولی خصوصاً میزهای عسلی، قیمت آن‌ها است. در این رابطه ابتدا باید بگوییم که به طور کلی این محصولات قیمت ثابتی ندارند و براساس نوسانات بازار کاهش یا افزایش خواهند‌داشت. همچنین عوامل زیادی همچون موارد زیر در تعیین قیمت عسلی‌ها موثر است:

  • طرح
  • رنگ
  • جنس
  • ابعاد
  • تعداد
  • چگونگی خرید

این عوامل در رابطه با هر دو مدل میز‌جلو‌مبلی ترک و ایرانی صدق می‌کنند. اما اگر بخواهیم تفاوت قیمت این دو نوع را به صورت تخصصی‌تر بررسی کنیم؛ خوب است بدانید که میز‌جلو‌مبلی ترک قیمت ‌بیشتری نسبت به مدل‌های ایرانی دارد.

دلیل این امر ممکن است طرح‌های مدرن و خاص عسلی‌های ترک باشد. زیرا تولیدکنندگان این محصولات تلاش می‌کنند که روزانه جدیدترین مدل‌ها را متناسب با نیاز و سلیقه افراد مختلف به بازار عرضه کنند. همچنین جنس این محصولات کیفیت بهتری نسبت به مدل‌های ایرانی دارد. به‌طوری که با خرید این مدل‌ها از طول عمر و عدم تغییر کیفیت در طول زمان اطمینان حاصل خواهید ‌کرد.

چگونگی خرید ‌جلو‌مبلی ترک و ایرانی

پس از اینکه با مدل‌های مختلف ترک و ایرانی آشنا شدید و تفاوت‌های آ‌ن‌ها را دانستید؛ باید بگوییم که چگونگی خرید این میزها نیز در خرید مدلی با کیفیت و ارزان‌قیمت بسیار تاثیر‌گذار است. به طوری که اگر محصول مورد‌نظر خود را به صورت آنلاین تهیه کنید؛ علاوه بر پرداخت هزینه‌کم‌تر از بیشترین تنوع جهت خرید بهره‌مند خواهید‌شد.

زمانی که به سایت طراحان چیدمان ارک مراجعه کنید؛ علاوه بر مشاهده بهترین مدل‌های میز‌جلو‌مبلی ترک و ایرانی، امکان استفاده از پیشنهادات طراحی چیدمان پرسنل این سایت را نیز خواهید‌داشت. به‌طوری که بهترین عسلی را متناسب با دکوراسیون خود و با کم‌ترین قیمت خریداری می‌کنید. ضمن اینکه از خدمات بی‌نظیری همچون ارسال‌ رایگان محصول در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهره‌مند خواهید ‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Button