میز تحریر مدرن گزینه مناسبی برای فضاهای مینیمال

میز تحریر مدرن و ایجاد یک سبک مینیمال

استفاده از یک میز تحریر مدرن یکی از انتخاب‌هایی است که می‌توانید برای ایجاد یک سبک مینیمال در منزل یا محل کارتان داشته باشید. اگر شما یک بیزینس‌من، گیمر، عکاس، دانشجو هستید سبک دکوراسیون مینیمال یک انتخاب موثر برای شما خواهد بود.

برای طراحان، مهم است که فضای کار تمیز و زیبا باشد. به همین دلیل بهتر است برای اجرای سبک مینیمال از ترکیب رنگ سفید و میز تحریر مدرن چوبی استفاده می‌کنید.

میز تحریر مدرن

مینیمالیسم عبارت است از ساده نگه داشتن یک فضا، بدون آن که ویژگی‌های جذاب معماری یک فضا برجسته و شاخص شود. در این نوع طراحی دکوراسیون، وسایل عمدتا تک رنگ است. یک فضای طراحی شده به سبک مینیمالیسم شامل یک نقشه باز، نور زیاد و وسایل ساده‌ای است که به خوبی ساخته شده و راحت است.

مینیمالیسم دقیقا چه محیط کاری را برای ما به وجود می‌آورد؟

همه این موارد یک فضای آرامش بخش و جذاب را ایجاد می‌کند. مینیمالیسم اجازه می‌دهد چیزی غیر از فضای دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال، وسایل موجود در فضای منزل یا محل کار شما یا منظره پنجره ممکن است از تزئینات اتاق مهم‌تر باشند.

مینیمالیسم یک رویکرد برای طراحی است که در آن عناصر سازه به اجزای اساسی تبدیل می‌شوند. نکته اصلی این است که فضا باید تمیز و منظم باشد و با وسایل، لوازم و رنگ‌های زیادی که با هم مکمل و ترکیب نمی‌شوند، شلوغ نشود.

چرا سبک اتاق کاری مینیمالیست ترند شده است؟

سبک مینیمالیست به ویژه در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده است. هدف اصلی مینیمالیسم خلاص شدن از شر هرگونه اشیا و وسایل غیر ضروری است که در خانه شما آشفتگی و شلوغی ایجاد می‌کند. این هدف همان چیزی است که سبک مینیمالیستی را به گزینه‌ای مناسب برای فضاهای اداری در خانه تبدیل می‌کند. با رهایی از آشفتگی در فضاهای کاری، می‌توانید از حواس پرتی جلوگیری کرده و کارهای بیشتری را سریع‌تر انجام دهید.

در طراحی مینیمالیستی، فضا، نور، اشیا، رنگ‌ها و وسایل، همه نقش یکسانی دارند. در خلاصه آن، دکوراسیون مینیمالیستی شما را ملزم می‌کند تا وسایل ضروری مورد نیاز خود را به حداقل برسانید و از موارد غیر ضروری خلاص شوید.

مطلب مرتبط  تاثیر مبلمان بر عملکرد کارمندان

سبک مینیمالیسم و افزایش بهره‌وری

چیدمان و طراحی برای افزایش بهره‌وری یک اصل مهم در این سبک است. مینیمالیسم قصد دارد فضای فیزیکی و فضای ذهنی را با کاهش حواس پرتی تا حد ممکن بهبود بخشد. بنابراین، باعث افزایش بهره وری و تمرکز می‌شود.

اگر عاشق تجملات و سبک دکوراسیون کلاسیک هستید باید بدانید که طراحی مینیمالیستی بسیار ساده است. این نوع طراحی برای افرادی که علاقه خاصی به زرق و برق دارند خیلی مناسب نیست.

 

نورپردازی در سبک مینیمال

نورپردازی یکی دیگر از عناصر مهم برای دکوراسیون مینیمالیستی منزل است. بهترین کار این است اتاقی را که برای کار یا مطالعه انتخاب می‌کنید دارای نور طبیعی کافی باشد. اما اگر از نور کافی در اتاقتان بهتره‌مند نیستید می‌توانید از منابع نور مصنوعی کمک بگیرید و روی میز تحریر مدرن خود یک چراغ مطالعه متناسب و دارای طراحی مینیمالیستی قرار دهید. به این ترتیب شما از نور کافی بهره‌مند خواهید شد.

اتاق مینیمالیسم و زیباتر کردن چیدمان میز تحریر مدرن

میز تحریر مدرن و اتاق مینیمالیسم شما به تزئینات کمی نیاز دارد. بنابراین، این سوال مطرح می‌شود که چگونه می‌توانیم فضای داخلی اتاق کار خود را زیباتر نشان دهیم؟

برای پاسخ به این سوال باید بدانید استفاده از سنگ مرمر و چوب با کیفیت ایده مناسبی است. به طور کلی برای خرید اکسسوری‌ها و مبلمان و میز تحریر مدرن کیفیت را باید به شدت مدنظر قرار دهید و از میزهای تحریر چوبی ساده استفاده کنید.

به یاد داشته باشید در استفاده از اکسسوری‌های سنگی نباید زیاده‌روی کنید. پس روی میز کار مدرن خود را شلوغ نکنید. مثلا می‌توانید برای جذابیت بیشتر فضای خود از یک یا دو تابلو نقاشی و یک یا دو عدد مجسمه سنگی استفاده کنید.

بزرگترین هدف خود را هنگام خرید میز تحریر مدرن ایجاد یک فضای کاری گرم و دلپذیر قرار دهید. خوشبختانه سبک دکوراسیون مینیمالیستی هرگز از مد نمی‌افتد.

نکات مهم برای استفاده بهتر از میز تحریر مدرن

میز تحریر مدرن دیواری یا گوشه‌ای بخرید

یکی از مدل‌های میز تحریر مدرن که می‌توانید از آن استفاده کنید به این صورت است که صفحه میز به دیوار متصل شده باشد و میز تحریر شما هیچ گونه پایه‌ای نداشته باشد. حتی شما می‌توانید این مدل میز تحریر را به پنجره اتاق کار خود نیز متصل کنید. این مدل میز تحریر مدرن، دیواری نامیده می‌شود.

مطلب مرتبط  نقد و بررسی برند مبلمان اداری داتیس + تاریخچه

بهتر است سعی کنید برای داشتن فضای بیشتر در اتاق کار خود از میز تحریرهایی که در گوشه یا کنج اتاق قرار می‌گیرند استفاده نمایید.

همچنین بهتر است در بالای میز تحریر خود قفسه‌هایی نصب کنید تا وسایل اضافی خود را بر روی آن‌ها قرار دهید.

اگر بتوانید روبه‌روی میز تحریر مدرن خود یک تخته نصب کنید قادر خواهید بود تمامی یادداشت‌های خود را روی آن بنویسید و از شر کاغذهای اضافی که میزتان را شلوغ می‌کند راحت شوید. فراموش نکنید که نظم و تمیزی یکی از نکات مهم سبک مینیمالیستی است.

از فضای زیر پله استفاده کنید

اگر اتاق کار ندارید نگران نباشید زیرا یک دفتر کار اختصاصی در خانه تقریبا در هر جایی حتی در زیر پله‌ها نیز می‌تواند ایجاد شود. نکته مثبتی که در استفاده از میز تحریر مدرن وجود دارد این است که این مدل میزها اکثرا کوچک هستند و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند. بنابراین شما به راحتی می‌توانید در هر مکانی با هر متراژی از آن‌ها استفاده کنید.

تنها از دو رنگ استفاده کنید

برای اینکه سبک مینیمال اتاق کار خود را حفظ نمایید از یک یا نهایتا دو رنگ در دکوراسیون خود استفاده کنید.

میز تحریر مدرن دو نفره بخرید

در فضاهای اداری که کم‌جا هستند شما می‌توانید از یک میز تحریر برای دو نفر استفاده کنید. استفاده از چراغ مطالعه یا لوستر فلزی می‌تواند کمی حس لوکس بودن را به فضای شما القا کند و همانطور که گفته شد در تامین نور کافی به شما کمک کند.

شما می‌توانید اطراف میز تحریر مدرن خود را پارتیشن‌های شیشه‌ای نصب کنید. به این ترتیب هم فضای کاری خود را جدا کرده‌اید و هم می‌توانید نسبت به محیط اطراف خود آگاهی داشته باشید و بدانید که در اطراف شما چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

به مکان قرارگیری میز تحریر مدرن دقت کنید

همچنین در انتخاب مکان قرارگیری میز تحریر مدرن دقت کنید و اندازه میز خود را متناسب با مکانی در نظر بگیرید که قرار است میز در آنجا واقع شود. همچنین توصیه ما به شما این است که مکان قرار گیری میزتان را با منابع نور تنظیم کنید تا از نور بیشترین استفاده را کرده و تمرکز خود را حفظ کنید.

مطلب مرتبط  جا کفشی دیواری گزینه مناسب برای آپارتمان‌های کوچک

میزها مهمترین قسمت‌های دکوراسیون مینیمالیستی دفتر کار در منزل هستند، بنابراین باید قسمت بالای میز خود را مرتب و تمیز نگه دارید.

به سایز میز تحریر توجه کنید

برای انتخاب سایز میز تحریر شغل شما بسیار اهمیت دارد. بنابراین هنگام خرید میز تحریر مدرن این نکته را نیز باید مد نظر قرار دهید. معمولا میزهای تحریر مدرن به شکل چهارگوش هستند تا فضای کمتری را در اتاق اشغال کنند.

شما باید سعی کنید سایر وسایل اتاق کار خود را متناسب با میز تحریر مدرن خود انتخاب کنید. هم از لحاظ رنگ و هم از لحاظ سبک همه وسایل باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. در غیر این صورت شما در اجرای سبک مینیمال نمی‌توانید تجربه موفقی خواهید داشت.

میز تحریر مدرن

سخن پایانی

مینیمالیسم به معنای داشتن تنها چیزهایی است که واقعا به آن‌ها نیاز دارید. هدف آن کاهش وسایل اضافی و در نتیجه قطع حواس پرتی و حداکثر تمرکز است. بر این اساس شما باید میز تحریر مدرنی را انتخاب کنید که شلوغی را کم می‌کند و از رنگ‌های خنثی در ساخت میز استفاده شده باشد.

در اتاق کار خود از گلدان‌های کوچک و با طرح‌های ساده استفاده کنید. به طور خلاصه، خود را از شر شلوغی بیش از حد موجود در فضاهای اداری خلاص کنید. تمرکز طراحی فضای اتاق کار به سبک مینیمال بر روی سادگی است. اگر شما خواهان یک تغییر خوب در اتاق کار خود هستید می‌توانید تمامی نکات بالا را اجرا کنید و در خرید میز تحریر مدرن خود این موارد را لحاظ کنید. با انجام این کار محیطی دنج و آرام برای خود فراهم خواهید کرد و مطمئنا پیشرفت‌های شایانی را نیز در حرفه خود تجربه خواهید کرد.

منبع: طراحان چیدمان آرک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Button