صندلی اداری غیر استاندارد و اثرات مخرب آن

صندلی اداری استاندارد و مناسب، یک انتخاب الزامی و مهم در بین مبلمان اداری است که انتخاب نادرست آن می‌تواند سلامت جسمی فرد را تا حد زیادی به خطر بیاندازد. استفاده از صندلی اداری غیر استاندارد یک اشتباه است که اثرات نامطلوب و مخربی برای ستون فقرات و بدن افراد دارد و مادامی که بر روی این صندلی می‌نشینند، باعث تضعیف و فرسایش مفاصل بدن می‌شود. وقتی که فرد در طی زمانی که در اداره با ارگانی مشغول به کار است، از صندلی اداری نامناسب استفاده کند، علاوه بر اینکه سلامت جسمی خود، از نواحی مختلف، از جمله گردن، پا، ستون فقرات و … را به خطر می‌اندازد.

صندلی اداری غیر استاندارد

 یک صندلی اداری غیراستاندارد علاوه بر اینکه سلامت شما را به خطر می‌اندازد، باعث می‌شود در حین کار کردن نیز عملکرد ضعیفی داشته باشید. زیرا هنگامی که روی آن نشسته‌اید مدام احساس خستگی می‌کنید و تمایل دارید برخیزید، قدم بزنید و مجدد به کار بازگردید، اما حتی زمانیکه پس از قدم زدن روی صندلی می‌نشینید احساس عدم آسایش و راحتی باعث می‌شود نتوانید تمرکز کنید.

مشکلات استفاده از صندلی اداری غیراستاندارد

صندلی اداری غیراستاندارد، مسائل و مشکلات زیادی را برای افراد به وجود می‌آورد چرا که یک کارمند اداری تقریبا نیمی از عمر مفید خود را بر روی این صندلی‌ها می‌نشیند بنابراین در صورتی که از صندلی غیر استاندارد و نامناسب استفاده کنند به مرور زمان دچار مشکلاتی می‌شوند که در اینجا به نمونه‌هایی از آنها اشاره می‌کنیم:

  • گردن درد و کمر درد

افرادی که از یک صندلی اداری نامناسب در محل کار خود استفاده می‌کنند، اولین بار در ناحیه کمر و گردن، احساس درد و سوزش به سراغ آنها می‌آید که اگر سلامتی جسمی برایشان مهم است باید سریع صندلی خود را عوض کنند چرا که این دردهای جزئی که اول کار به سراغ افراد می‌آید خود نشان دهنده این است که تمام سیستم بدن درگیر شده و نتوانسته اند مشکلی را حل کنند که در قالب درد به فرد فشار آورده است که اگر به آن رسیدگی نشود، کم کم به صورت حادتر بروز می‌کنند و عوارض ناگوار و سختی را به دنبال دارند.

  • باعث پیری و فرسایش کارمند می‌شود

یکی از دلایل خرد شدن و پیری زودرس در کارمندان اداری، استفاده از صندلی اداری غیر استاندارد است. کارمندان اداری باید بدانند که به دلیل اینکه روزی حداقل هشت ساعت از زمان خود را با نشستن بر روی صندلی در اداره خود می‌گذرانند و این بدان معناست که حداقل یک سوم از عمر خود را به این منوال می‌گذرانند؛ بنابراین اگر از صندلی نامناسب استفاده کنند باعث می‌شود که به مرور زمان، بدن آنها دچار فرسودگی شود و از لحاظ شکل و استایل ظاهری نیز بر روی آنها تاثیر بگذارد. انتخاب صندلی مناسب برای این نشستن‌های طولانی می‌تواند به پیشگیری از درد مفاصل و ستون فقرات نیز کمک کند.

  • پرداخت هزینه زیاد

یک صندلی اداری استاندارد، از لحاظ قیمتی نسبت به صندلی اداری غیراستاندارد  قیمت بالاتری دارد اما نکته‌ای که در اینجا باید مدنظر داشته باشیم، این است که وقتی برای یک صندلی اداری مناسب و استاندارد، قیمت بالاتری هزینه می‌کنیم، این به نشانه گرانتر بودن صندلی نیست بلکه به این معنا است که برای راحتی و آسایش خود، یکباره همه هزینه را یکجا پرداخت کرده‌ایم و به دلیل اینکه صندلی استاندارد طول عمر و دوام بیشتری نیز دارند می‌توان گفت که مدت زمان بیشتری به نسبت صندلی نامناسب و غیر استاندارد مورد استفاده قرار می گیرد.

مطلب مرتبط  تاثیر میز جلو مبلی خاص بر دکوراسیون داخلی!

در صورتی که وقتی برای خرید یک صندلی غیر استاندارد و نامناسب، مبلغ کمتر و ارزان‌تری پرداخت می‌کنیم، بعد از مدت زمان کمی قابلیت استفاده را از دست می‌دهند و دوباره مجبوریم برای خرید دوباره هزینه کنیم و این خود یک هزینه زیادی برای خرید صندلی می‌باشد گذشته از این که این صندلی ها باعث به وجود آمدن امراض زیادی در بدن انسان می شود که دائماً اجبار به پرداخت ویزیت برای پزشکان و خرید دارو جهت درمان می‌باشد.

صندلی اداری غیر استاندارد

روش تشخیص صندلی اداری غیر استاندارد

برای خرید یک صندلی اداری باید روش تشخیص صندلی غیر استاندارد از استاندارد را بدانیم . شناخت صندلی اداری استاندارد و  مناسب از غیر مناسب  بسیار راحت و آسان می باشد که در اینجا به معرفی چند روش برای شناختن صندلی مناسب می‌پردازیم:

  • ظاهر صندلی

اولین روش برای تشخیص صندلی اداری استاندارد، ظاهر صندلی است. می توانید از روی ظاهر صندلی استاندارد تشخیص بدهید،می‌تواند مناسب باشد یا خیر مثلاً اینکه اگر پشت کمری صندلی بلند نباشد که حداقل تا میان کتف ها را بپوشد یا اگر حالت S مانند در پشت نداشته باشد که بتواند گودی کمر را پر کند می‌توان گفت که این صندلی، صندلی مناسبی برای خرید نمی‌باشد.

  • جنس پارچه به کار رفته در تولید صندلی

گاهی از روی جنس پارچه و مواد به کار رفته در تولید صندلی اداری، می‌توان استاندارد بودن یا نبودن آن را تشخیص داد. گاهی برای تولید صندلی اداری غیراستاندارد از چرم استفاده می کنند که قدرت عبور هوا را ندارد (تنفسی) و بدن فرد با قرار گرفتن بر روی آن در عرض مدت زمان کوتاهی، عرق می کند. باید توجه داشته باشید که این مورد یکی از بدترین ویژگی‌هایی است که صندلی اداری می‌تواند داشته باشد بنابراین برای خرید صندلی اداری با کیفیت و استاندارد، باید در انتخاب جنس چرم یا پارچه به کار رفته در تولید آن نیز حساس باشیم.

مطلب مرتبط  معرفی بهترین برند صندلی اداری در ایران

صندلی اداری خوب

  • صندلی اداری باید دسته مناسب داشته باشد

در هنگام خرید صندلی اداری باید به دسته های آن جهت خرید نیز توجه داشته باشید یک صندلی اداری غیراستاندارد ممکن است دسته های نامناسبی داشته باشند مثلا اینکه وقتی که بر روی آن می نشینید دسته‌های آن به راحتی قابل استفاده نباشد از زیر دست های شان قرار نگیرد این صندلی در مدت زمان کوتاهی که بر روی آن می نشینید و از آن استفاده می کنید ، باعث بروز مشکلات برای ستون فقرات و کتف شما به همراه دارد بنابراین از خرید صندلی اداری که دسته نامناسب دارد، خودداری کنید.

  • برخورداری از چرخ روان مناسب و محکم

صندلی اداری استاندارد باید چرخ های روان داشته باشد به طوری که چرخ آن به راحتی بر روی سطوحی مثل موکت و سرامیک، حرکت کند همچنین باید محکم باشند تا هر وزنی را بتوانند تحمل کنند و برای جابجا شدن براحتی حرکت کند.

نکات دیگری که در شناخت صندلی اداری غیر استاندارد باید مد نظر داشته باشیم:

توجه داشته باشید که صندلی اداری غیراستاندارد علاوه بر اینکه قیمت بسیار ارزانی دارد ممکن است که شکل و ظاهری بسیار زیبا و جذاب داشته باشد که معمولا با دیدن آن می شود این صندلی ها اکثراً فانتزی هستند و زیبایی دارند که تغییرات بسیار جذاب می توانند در محیط کار ایجاد کنند بنابراین در هنگام خرید باید این موارد را نیز مد نظر داشته باشیم که با یک خرید نامناسب جدی به سلامت بدن و ستون فقرات خود نزنیم فرق بسیار مهمی که صندلی اداری استاندارد با غیر استاندارد دارد این است که صندلی های مناسب استاندارد اغلب به شکل و شمایل کلاسیک و مدرن و دارای تنوع رنگ و اشکال مختلف هستند و تقریبا بزرگ هستند.

مطلب مرتبط  صندلی کارمندی ارزان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

صندلی اداری مناسب

در حقیقت یک صندلی اداری استاندارد را وقتی که بر روی آن می نشینید احساس آرامش و آسایش به فرد دست می دهد که خیال و هیچ وجه باعث اذیت شدن فرد نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Button