میز جلو مبلی استیل یا میز جلو مبلی چوبی؟

میز جلو مبلی استیل جز آن دسته از وسایلی است که نمی‌توان وجود آن را در منزل نادیده گرفت. اگر مبلمان منزل شما فاقد میز مخصوص باشد؛ جلوه زیبایی نخواهد‌داشت. طی سال‌های اخیر میزهای جلو مبلی متنوعی به بازار عرضه شد.

میز جلو مبلی از جنس استیل و جلو مبلی چوبی از پرطرفدارترین آن‌ها است. هرکدام از این میزها خصوصیات مربوط به خود را دارند. انتخاب این میز تا حدود زیادی به سلیقه مشتری و سبک دکوراسیون بستگی دارد. در این مقاله قصد معرفی هر دو میز را به شما داریم.

خصوصیات میز جلو مبلی استیل

میز جلو مبلی از جنس استیل دارای ویژگی‌های بسیار منحصر‌به‌فردی است. این میز استحکامی مانند آهن داشته و از زیبایی و ظرافتی بی‌نظیر برخوردار است. طی سال‌های اخیر، از استیل به عنوان میز جلو مبلی استفاده‌شده و تاکنون توانسته جای خود را در دکوراسیون منزل باز کند.

این میز در زیبایی و جلوه منزل تأثیر بسزایی دارد. عمده استفاده این میز در دکوراسیون‌هایی با سبک مدرن به چشم می‌خورد. این میز مناسب‌ترین گزینه جهت تغییر و ایجاد سبکی متفاوت است. بنابراین جلوه خاص این میز را می‌توان از جمله خصوصیات مهم آن برشمرد.

میز جلو مبلی استیل

ظاهر و ابعاد میز جلو مبلی استیل

قابلیت فرم‌پذیری این میز تمام آنچه از میز جلو مبلی استیل انتظار دارید را به تحقق می‌رساند. این میز با داشتن خطوط چشم‌نواز و ظاهری بی‌نظیر موفق به جذب مشتریان زیادی به خود شده‌است. در ساخت این میز از پروفیل استیل استفاده می‌شود که ظاهر و ابعاد آن بنا بر سلیقه مشتری متغیر است.

این میز می‌تواند در انواع مستطیل، دایره، مربع و غیره باشد. با توجه به در‌نظرگرفتن فضا و بررسی ابعاد منزل می‌توان یکی از آن‌ها را سفارش داد. نمونه مستطیل و مربع میز استیل در آپارتمان‌های با ابعاد کوچک کاربرد زیادی دارد.

مشاهده و خرید محصولات جلو مبلی و عسلی

نمونه دایره‌ای شکل این میز با داشتن انحنا، نگاه بسیاری را به خود جلب کرده‌است. همچنین به دلیل عدم وجود گوشه تیز در این میز، گزینه مناسبی برای امنیت کودکان خردسال به حساب می‌آید. در ساخت این میز از جوشکاری آرگون استفاده می‌شود که بهترین نتیجه در ساخت میز جلو مبلی استیل را می‌دهد.

مطلب مرتبط  نقد و بررسی صندلی sk750 نیلپر

انواع رنگ میز استیل

این میز در انواع رنگ استیل طبیعی، رزگلد یا آبکاری طلایی در بازار موجود است. اگر نمونه رزگلد یا آبکاری طلای این میز را می‌پسندید باید بدانید پس از ساخت این میز فرآیند آبکاری آن انجام می‌شود. در ساخت این میز می‌توان از استیل براق یا استیل خش‌دار استفاده کرد.

جهت ایجاد ترکیب رنگ در این میز می‌توان از سنگ، شیشه و چوب استفاده کرد. در انتخاب رویه این میز باید حساسیت زیادی به خرج داده شود. برای مثال میز های جلو مبلی شیشه‌ای مناسب‌ترین گزینه از لحاظ زیبایی و قیمت هستند. اما به جا ماندن اثرانگشت و لکه وقت زیادی را در تمیز‌کردن میز از شما خواهد‌گرفت.

میز جلو مبلی CT101-01

در ساخت میز استیل جلو مبلی از چه آلیاژی استفاده می‌شود؟

در ساخت این میز معمولاً از سه نوع آلیاژ ۲۰۱، ۳۰۴ و ۳۱۶ استفاده می‌شود. وجود این آلیاژها ظاهر یکسانی را ارائه داده و در ثبات رنگ و شفافیت بی‌نظیر است. هر کدام از این آلیاژهای مخصوص استیل، خصوصیات فنی مربوط به خود را داشته و از لحاظ ظاهری تفاوتی با یکدیگر ندارند.

استیل‌هایی با آلیاژ ۲۰۱ در مناطقی که رطوبت کمتری دارند؛ استفاده می‌شود. در طرف دیگر استیل با آلیاژ ۳۰۴ در مناطقی که بیشترین رطوبت را دارند؛ مورداستفاده قرار می‌گیرد. اما استیل با آلیاژ ۳۱۶ از لحاظ ماندگاری بهترین گزینه بوده و حتی در موارد صنعتی کاربرد دارد.

بنابراین در هنگام خرید میز جلو مبلی از جنس استیل حتماً این نکات را مدنظر قرار دهید.

روش تمیز کردن میز جلو مبلی استیل

شفافیت و براق بودن از ویژگیهای میز استیل است. به همین منظور میز استیلی که خریداری می‌کنید؛ باید در شرایط خاص، تمیز نگه‌داری شود. همچنین توصیه می‌شود پیش از هرگونه اقدام جهت تمیزکردن، ابتدا به دستورالعمل آن توجه داشته‌باشید.

مطلب مرتبط  میز تحریر اداری چه ویژگی‌هایی دارد؟

در تمیزکردن میز استیل، از هیچ‌گونه شوینده اسیدی نباید استفاده شود. شوینده‌های اسیدی شامل جوهر نمک و محلول‌های همه‌کاره می‌شود. استفاده از این مواد در تمیزکردن استیل به مرور زمان موجب ایجاد لکه‌های دائمی می‌شود. بنابراین مناسب‌ترین گزینه جهت پاک‌کردن میز جلو مبلی استیل، استفاده از پاک‌کننده مخصوص استیل یا دستمال نم‌دار است.

ویژگی‌های میز جلو مبلی چوبی

حال به بررسی میز جلو مبلی چوبی می‌پردازیم. میز جلو مبلی چوبی تقریباً در هر منزلی پیدا می‌شود. بسیاری از افراد می‌توانند این میز را با توجه به ایده ذهنی خود به کارگاه‌ها سفارش دهند. بنابراین یکی از ویژگی‌های این میز امکان سفارش آن با توجه به طرح موردنظر مشتری است.

امروزه به دلیل گستردگی سبک‌های جدید در دکوراسیون، امکان استفاده از چوب‌های بی‌استفاده نیز فراهم‌شده است. بسیاری از نجاران با استفاده از الوارهای ترک‌خورده اقدام به ساخت میز جلو مبلی می‌کنند. امروزه از میز جلو مبلی چوبی در دکوراسیون‌هایی با سبک مدرن و صنعتی استفاده می‌شود.

میز جلو مبلی استیل

انواع میز جلو مبلی چوبی

میز جلو مبلی چوبی امروزه در انواع مختلف به بازار عرضه شده‌است. نمونه‌های مختلف این میز را می‌توان به صورت آماده یا از طریق سفارش به کارگاه‌ها خریداری کرد. یکی از انواع میزها میز جلو مبلی چوبی تهیه‌شده از الوار تراورس است.

این الوار به صورت ترک‌خورده بوده و بسیار قدیمی هستند. در پوشش این‌گونه چوب از روغن‌های گیاهی مخصوص چوب استفاده می‌شود. میز جلو مبلی مدرن نیز از دیگر انواع میز جلو مبلی است. این میز در دکوراسیون‌های سبک مدرن بسیار به چشم می‌خورد.

میز جلو مبلی CT101-01

میز جلو مبلی مدرن با ترکیب شیشه و چوب نمونه دیگر این محصول است. ترکیب شیشه و چوب مانند حرکت روی لبه تیغ است. انتخاب نوع شیشه با توجه به وزن چوب بسیار مهم است. در اجرای این میز دقت زیادی باید به خرج داده شود؛ زیرا یک اشتباه کوچک ممکن‌است خسارات جبران‌ناپذیری به‌بار بیاورد.

مطلب مرتبط  ابعاد میز تحریر استاندارد چیست؟

نمونه دیگر میز جلو مبلی، ترکیب چوب و فلز است. معمولاً در ساخت این میز از پایه‌های فلزی و صفحه چوبی استفاده می‌شود. شاید در اولین نگاه این میز بسیار ساده به‌نظر رسد؛ اما سادگی این میز جذابیت آن را دوچندان کرده‌است.

میز جلومبلی استیل

تفاوت میز جلو مبلی استیل و جلو مبلی چوبی

با توجه به موارد ذکر‌شده در بالا تا حدودی به تفاوت این دو میز پی برده‌اید. ظاهر و سبک این دو میز تفاوت چشمگیری باهم دارند. به علاوه اگر خواهان سبک جدید در منزل خود هستید، میز جلو مبلی استیل بهترین گزینه است.

از طرف دیگر طرفداران سبک کلاسیک می‌توانند میز جلو مبلی چوبی را سفارش دهند. تفاوت‌های دیگری مانند قیمت، نحوه سفارش و غیره وجود دارد که موجب تمایز این محصولات نسبت به همدیگر می‌شود.

قیمت میز جلو مبلی استیل و چوبی

به طور کلی با توجه به وجود طرح‌های مختلف در هر دو مورد قیمت دقیقی نمی‌توان برای آن مشخص کرد. به‌علاوه عوامل متعددی بر قیمت این میزها تأثیرگذار است. برای مثال از عوامل تأثیرگذار بر قیمت میز جلو مبلی استیل می‌توان به جنس رویه، رنگ میز، نوع آلیاژ به‌کاررفته و غیره اشاره نمود.

قیمت میز جلو مبلی چوبی نیز تا حدود زیادی به جنس چوب بستگی دارد. همچنین چوبی که سطح و اطراف آن منبت‌کاری شده باشد از قیمت بالایی برخوردار است. بنابراین عوامل متعددی بر قیمت این میزها تأثیرگذار است. شما می‌توانید طبق بودجه در نظر گرفته‌شده و سلیقه خود یکی از آن‌ها را خریداری کنید. ضمنا میز های جلو مبلی ترک نیز یکی از گرینه های می باشد که میتوانید تهیه نمایید.

در این مطلب تمام سعی خود را به‌کار گرفتیم تا ویژگی و تفاوت‌های هر دو محصول را ذکر کنیم. در آخر برای خرید این محصول تصمیم‌گیرنده نهایی خود شما هستید. امید است با آگاهی از ویژگی‌های هر دو محصول بهترین خرید را داشته باشید.

2 دیدگاه برای “میز جلو مبلی استیل یا میز جلو مبلی چوبی؟

  • مدیر گفته:

   درود بر شما
   انتهای حکیم غرب کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص تهران کرج – مجتمع تجاری اداری ایرانیان
   فروشگاه مبلمان اداری طراحان ارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Button