شناخت انواع صندلی اداری

این روزها اگر بخواهیم برای خرید مبلمان اداری اقدام کنیم با انواع مختلفی از آنها در بازار روبرو می شویم که  انتخاب را برای ما سخت می‌کند علی الخصوص انواع صندلی اداری در شکل و رنگ‌های گوناگون، که انتخاب در بین آنها کار دشواری است، به همین خاطر باید در بین آنها به خوبی جستجو کنیم تا بتوانیم گزینه خوبی برای خرید صندلی اداری پیدا کنیم. نکته ای که در هنگام خرید این محصول باید مد نظر داشته باشیم این است که کارمندان و کسانی که در یک شرکت یا ارگان مشغول به کار هستند، معمولاً زمان زیادی را بر روی صندلی ها می‌نشینند و بیشترین ساعات کاری خود را در این حالت می‌گذراند.

پس برای اینکه بتوانیم فعالیت آنها را ارتقا بخشیم و همچنین جهت بالا بردن بازده کاری و ارتباط بهتر و فعالیت مناسب تر به پرسنل در محیط کار باید بتوانیم یک صندلی مناسب برای آنها تهیه کنیم. چرا که در صورتی که صندلی مورد استفاده کارکنان و همچنین اکثر لوازم اداری، به صورت استاندارد انتخاب نشوند ممکن است آسیب‌های جسمی زیادی به این افراد وارد کند و در صورتی که افراد از سلامت جسم و یا آرامش لازم در محیط کار، برخوردار نباشند نمی توانند فعالیت مناسبی داشته باشند.

انواع صندلی اداری

 نکته ای که باید در هنگام خرید صندلی اداری مدنظر داشته باشیم این است که نوع استفاده از صندلی و با هم متفاوت است بنابراین در هنگام خرید باید بدانیم که این نوع صندلی را برای چه موقعیتی می‌خواهیم خریداری کنیم در این مقاله می خواهیم شما را با انواع صندلی اداری آشنا سازیم.

 انواع صندلی اداری

همانطور که گفتیم در هنگام انتخاب صندلی اداری برای خرید، باید بدانیم که صندلی که انتخاب می‌کنیم برای  چه جایگاه و سمتی است تا بتوانیم خریدهای خود را بسته به موقعیت و جایگاهی که مورد استفاده قرار می گیرد انتخاب کنیم. در اینجا به معرفی نمونه هایی از انواع صندلی اداری می پردازیم:

 • صندلی کارمندی

در یک ارگان و محیط اداره معمولاً کارمندهای زیادی مشغول به کار هستند که بخش مهمی از زمان خود را بر روی صندلی کارمندی می نشینند و به کار و تلاش مشغول هستند، پس باید برای آنها، یک انتخاب مناسب در نظر گرفت و خریداری کرد چرا که انتخاب نامناسب می‌تواند مشکلات زیادی برای آنها به بار آورد و علاوه بر اینکه بر سلامت جسمی آنها تاثیر منفی دارد می تواند باعث شود که بازه کاری آنها پایین بیاید و انتظار کافی که از کار و تلاش آنها داریم را به خوبی پس ندهد. بنابراین باید این اصل را مد نظر قرار دهیم که کارمندان ما نیروهای اصلی یک محیط کاری می باشند و صندلی آنها باید طبق اصول ارگونومیک صندلی کارمندی و استانداردهای مناسب تهیه شود، به این شکل که:

 • پشتی صندلی آنها باید قابلیت تنظیم داشته باشد و یا اینکه طوری طراحی شود که مهره‌های کمر، به صورت مناسب و صحیح در روی آن قرار بگیرد و قسمت وسط صندلی یا قسمت میانی آن اگر نامناسب باشد باعث می‌شود که گردش خون دچار اختلالات و مشکلاتی شود.
 • پشتی آرنج باید مناسب باشد به طوری که دست به صورت ۸ از شانه بر روی آن قرار بگیرد و به این معنی که از فاصله فاصله دستشان به صورت ۸ باشد.
 • پشتی و تکیه گاه صندلی کارمندی بسیار مهم است و باید باعث ایجاد آرامش و راحتی برای کارمند باشد و طوری تعبیه شود که به راحتی بتواند آن را تغییر وضعیت دهد.
 • نشیمنگاه صندلی باید قابلیت تنظیم داشته باشد به طوری که با تنظیم آن پاهای کاربر به راحتی با زمین برخورد داشته باشد.
 • صندلی کارشناسی

صندلی کارشناسی در حقیقت  همان صندلی کارمندی است که استفاده زیادی از آن می‌شود و می‌توان گفت که مهمترین مبلمان اداری است که به تعداد زیادی برای هر ارگان خریداری می‌شود و این صندلی به دلیل این که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد باید از استانداردهای ما هم بهره مند باشد به طوری که پشتی صندلی قابلیت تنظیم داشته باشد، طراحی این صندلی  باید به گونه ای باشد که گردش خون در اعضای بدن، علی الخصوص پاها و زانوها دچار اختلال نشود.

مطلب مرتبط  میز کامپیوتر خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

چرخ روان از ویژگی‌های مهم صندلی کارشناسی است که باید حتما داشته باشد که صندلی امکان حرکت مناسب را داشته باشند، تکیه‌گاه کارمند بر روی این صندلی باید کاملاً به صورت استاندارد باشد که ستون فقرات او دچار مشکل نشود، نشیمنگاه صندلی باید در حالت عادی با فرم نشستن کارمند هماهنگ باشد که آسیبی به بدن فرد وارد نکند و همچنین  فرم و جنس به کار رفته در قسمت نشیمنگاه صندلی باید طوری باشد که  با فرم نشستن کاربر  هماهنگ باشد و  وزن فرد را به راحتی بتواند تحمل کند قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد استحکام این صندلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که یک کارمند بیشتر زمان خود و در حقیقت یک سوم عمر  خود را بر روی این صندلی ها سپری می‌کند.

انواع صندلی اداری

 • صندلی مدیریتی

صندلی مدیریتی یکی از زیباترین و پرطرفدارترین صندلی، در بین انواع صندلی اداری است که شکل بزرگ و بلندی دارد، نسبت به دیگر صندلی های اداری، اندازه ی مناسب و استانداردی ندارد و برای استفاده، فضای بیشتری اشغال می کند. صندلی مدیریتی برای استفاده های طولانی مناسب تر است اما از لحاظ  قیمت نسبت به صندلی های مدیریت کارشناسی و کارمندی از قیمت بسیار بالاتری برخوردار است.

 • صندلی کنفرانسی

یکی دیگر از انواع صندلی اداری صندلی کنفرانسی است که در بسیاری جاها به صندلی هیئت مدیره نیز معروف است و معمولاً برای جلسات و میزهای کنفرانس از این صندلی ها استفاده می‌کنند؛ از لحاظ استانداردهای ارگونومی، نسبت به صندلی های دیگر از استانداردهای کمتری برخوردار است تنظیمات بسیار کمتری نسبت به صندلی های دیگر دارد و به دلیل اینکه زمان کمتری مورد استفاده قرار می گیرد و کاربر زمان کمتری از این صندلی ثابت می‌کند، تنظیمات و استانداردهای آن نسبت به دیگر صندلی ها کمتر است.

مطلب مرتبط  معروف ترین طراح های صندلی اداری دنیا

انواع صندلی اداری

 • صندلی کانتر

در بین انواع صندلی اداری صندلی کانتر، زیبایی خاصی دارد. این صندلی، برای سرعت بخشیدن به فرآیند کاری کارمندان یک محیط و ارگان تولید می‌شود.

 • از سبک طراحی و ارتفاع ایده آلی تولید شده است.
 • طراحی ساده‌ای دارد.
 • بسیار نرم و لطیف است.
 • در رنگ های متنوع و سایز بندی های مختلفی تولید می‌شود که کاربر می‌تواند با توجه به نیاز خود آن را تهیه کنند و به دلیل اینکه رنگ و نمونه‌های مختلفی دارد از استقبال زیادی برخوردار است.
 • بسیار مقرون به صرفه و قیمت مناسبی دارد.
 • استفاده از آن در دکوراسیون مبلمان اداری باعث می‌شود که یک ایده پردازی به سبک اروپایی برای طراحی محیط کار تهیه شود.

در حقیقت یکی از این صندلی طراحی منحصر به فردی دارد که استفاده از آن در می‌تواند یک زیبایی خاصی به محیط ببخشد و همچنین طراحی آن با پشتی بدون پشتی به صورت دایره مربع و شکل های مختلفی می باشد. صندلی کانتر معمولا از یک اسکلت و یک نشیمنگاه تولید می‌شود که مهمترین بخش‌های آن هستند و در اکثر جراحی‌های قسمت نشیمنگاه فوم سرد مورد استفاده قرار می دهند که در استفاده های مکرر تغییر شکل ندهد.

 • صندلی انتظار

در میان انواع صندلی اداری، صندلی انتظار از نمونه‌ها و اشکال مختلفی تولید می‌شود که معمولاً برای ارباب رجوع مورد استفاده قرار می گیرد و جنس روکش ،رنگ و حتی اسکلت آن متفاوت است، صندلی انتظار دارای انواع مختلفی است که هر نمونه، متناسب با مکانی ساخته می‌شود؛ مثلاً بعضی از آنها مختص بیمارستان ها، ایستگاه های مترو و فرودگاه‌ها و مکانهایی از این قبیل هستند که شکل کامل فلزی دارند و بعضی دیگر مناسب برای ارباب رجوع در اداره ها می‌باشد که از فلز و چرم و یا پارچه تولید می‌شوند.

مطلب مرتبط  تاثیر میز جلو مبلی خاص بر دکوراسیون داخلی

صندلی اداری مناسب را از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه انواع صندلی اداری مناسب با کیفیت تضمینی و قیمت مناسب می‌توانید با طراحان آرک به نشانی اینترنتی moblemanarc.com در ارتباط باشید و از نمونه محصولات این مجموعه در فروشگاه اینترنتی دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Button